Jāierobežo amatpersonu atrašanās vienā amatā uz vairākiem termiņiem, uzskata Kučinskis

5 komentāri
Jāierobežo amatpersonu atrašanās vienā amatā uz vairākiem termiņiem, uzskata Kučinskis
Foto: LETA

“Esmu par to, ka ir jāizmanto, iespējams, šī situācija, pieliekot punktu šīm diskusijām, kas jau ir bijušas, par diviem termiņiem,” komentējot amatpersonu atrašanos vienā amatā gadiem, intervijā “900 sekundēm” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Latvijā šobrīd ir amatpersonas, kas savus pienākumus pilda vairākus termiņus pēc kārtas. Tas īpaši tika aktualizēts pēc Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča iesaistīšanas korupcijas skandālā. Viņš valsts centrālās bankas vadītāja amatā atrodas kopš 2001. gada.

“Divi termiņi – tas ir pilnīgi pietiekoši, lai cilvēks varētu gan sevi parādīt un atdot sevi darbam, neriskējot aiziet kaut kādā rutīna, gan arī otrādi – nepakļautos kādam riskam,” uzskata Kučinskis.

Viņš paredz, ka parlaments varētu pieņemt lēmumu, kas noteiktu brīdi, kad vairs nebūtu iespējams atkārtoti kandidēt uz iepriekš ieņemto amatu.

Tiesa gan, šie ierobežojumi neattiektos uz tām personām, kuras ievēl cilvēks – Saeimas deputāti un pašvaldību deputāti. “Bet uz vēlētām amatpersonām, ko ieceļ, ievēl parlaments vai valdība, tad divi termiņi arī ir tas, pie kā mums būtu jāpieturas. Tur, kur ir jau šī norma, tas sevi ir attaisnojis,” turpina Ministru prezidents.

Kučinskis vēl norāda, ka zināma rotācija vadītājiem vispār esot ļoti, ļoti vērtīga un nepieciešama, lai arī cik skumja nebūtu “šī šķiršanās”. “Ja tu esi labs vadītājs kāda no svarīgām iestādēm esmu pārliecināts, ka vari vadīt arī citu iestādi.”

Jāpiebilst, ka pašreiz – pirms nav stājies spēkā notiesājošs spriedums – parlamentam nav tiesību atlaist centrālās bankas prezidentu. Lai arī iepriekš izskanējis aicinājums Rimšēvičam atkāpties, viņš labprātīgi to darīt negrasās.

Saruna ar Māri Kučinski

5 komentāri