Ja Latvijai prasīs uzņemt vairāk bēgļu, iespējams, Straujumas valdība kritīs

Komentāri

Ja Eiropas Komisija Latvijai pieprasīs uzņemt vairāk bēgļu, ir iespējama Laimdotas Straujumas valdības krišana.

Problēmas valdošās koalīcijas stabilitātei pieļauj paši politiķi, atzīstot, ka vēlreiz vienoties par imigrantu jautājumu politiski būs ļoti sarežģīti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gan Nacionālā apvienība, gan Zaļo un zemnieku savienība nepieļauj runas par patvēruma meklētāju skaita pārskatīšanu.

Tikmēr Vienotības politiķi atzīst, ka Latvijai citas izvēles var arī nebūt.

Rīt Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers Eiropas Parlamentā nāks klajā ar ziņojumu, kurā, visticamāk, būs  prasība par 100 tūkstošiem palielināt Eiropā uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu. Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijai nāksies dubultot ieceļotāju  skaitu – no 250 līdz 500 bēgļiem. Izskanējuši arī krietni lielāki skaitļi.

Valdošo neziņu asi kritizē tiesībsargs, pārmetot valdībai manipulēšanu ar sabiedrību. Līdzīga kritika dzirdama arī no opozīcijas puses.

To, ka patvērumu meklētāju būs vairāk nekā 250, atzinis ne tikai par  jautājumu atbildīgais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, bet arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Jāatgādina, ka vēl augusta beigās Straujuma Nacionālajai apvienībai solīja, ka patvērumu meklētāju vairāk par 250 nebūs.

Straujumas partijas biedri gan aicina apzināties emocionālo fonu pēc Sīrijas puisēna līķa fotogrāfijām. Tās esot mainījušas valdošo nosakņojumu pret bēgļiem Eiropā. Tāpēc balsojums Saeimā par jauno bēgļu uzņemšanu būšot uzticības balsojums Straujumai.

Tāpat arī premjere pieļauj, – bēgļu jautājums varētu sašķobīt valdošās koalīcijas stabilitāti. Viņa arī brīdinājusi, ka nebrauks uz Briseli, lai Eiropai nodotu vēsti, ka Latvija migrantu krīzes risināšanā vairāk nepiedalās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl