“Ja cilvēki nevēl vispār, ir mazas iespējas iebilst!” Franču liceja audzēkņi aicina “nebastot” Eiropas Parlamenta vēlēšanas

0 Komentāru

Tuvojoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, pie Latvijas skolu jauniešiem viesojas sabiedrībā zināmi ļaudis, kas stāsta par Eiropas Savienībai (ES) svarīgiem tematiem, tādā veidā mudinot piedalīties vēlēšanās.

Arvien vairāk jauniešu ir pārliecināti, ka uz vēlēšanām jāiet, jābalso un pašiem jāiesaistās politikas veidošanā.

Politoloģe Žaneta Ozoliņa uzrunāja Rīgas Franču liceja jauniešus par būtiskākajām lietām, ko vērts atcerēties, dodoties uz EP vēlēšanām. Viena no aktīvākajām skolniecēm, kuru interesē politika, ir Paula Kellija – skolēnu pašpārvaldes vadītāja, kura EP vēlēšanās pieteicās veikt balsu skaitīšanu.

“Lasot mūsu medijus – sociālos tīklos, cilvēki raksta par EP vēlēšanām. Es domāju, esam informēti. Galu galā, būsim tā nākamā paaudze, kas vadīs,” norāda Paula.

Savukārt 11. klases skolnieks Ēriks Dekoneks pauda: “Pašlaik man vēl ir 17 gadu, bet līdz vēlēšanām jau būs 18. Došos balsot, vēl neesmu izlēmis, par ko. Eiropa dod daudz iespēju, kaut vai “Erasmus” studentu apmaiņas programma.”

Bet 12. klases audzēkne Anna Lūse atklāja, ka šīs viņai būs otrās vēlēšanas, jo rudenī viņa devās balsot Saeimas vēlēšanās: “Kopumā nenožēloju, lai gan haoss sākās. Bet, ja cilvēks nenovēl vispār, tad ir mazākas iespējas ko iebilst, ir svarīgi izteikt savu viedokli!”

Aprīlī daudzās Rīgas skolās tiek rīkotas atklātās stundas, kurās skolēni un ikviens interesents gūs plašāku ieskatu ES jautājumos, līdzdarbojoties ar lektoriem.

EP biroja Latvijā pārstāve Jolanda Bogustova norāda: “Viņiem ir domas, politiskās attieksmes, tikai daudz neapzinātas. Bieži baidās, ka nepareizi pateiks. Dodot zināšanas, ir sagatavoti mācību līdzekļi, lai var runāt droši.”

Kopumā 280 000 Latvijas balsstiesīgo pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem 25. maijā būs iespēja izlemt Eiropas nākotni, piedaloties Eiroparlamenta vēlēšanās.
0 Komentāru