Ja Āboltiņai izdosies pārliecināt pretiniekus, viņa kļūs par vienīgo oficiāli nosaukto premjera kandidāti

4 komentāri
Ja Āboltiņai izdosies pārliecināt pretiniekus, viņa kļūs par vienīgo oficiāli nosaukto premjera kandidāti
FOTO: LETA

Kamēr Solvita Āboltiņa nav atmetusi cerības kļūt par nākamo valdības vadītāju, neviens cits Vienotības pārstāvis nav gatavs kandidēt uz šo amatu – to atzīst pat Āboltiņas pretinieki. Ja Āboltiņai izdosies pārliecināt pretiniekus pašas partijā, viņa jau tuvākajās dienās varētu kļūt par vienīgo oficiāli nosaukto premjera amata kandidāti.

Tas iespējams, jo Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura bija solījusi savu premjeru nosaukt šodien, domas mainījusi domas un šogad premjeru nenosauks.

Gan zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, gan Saeimas deputāts Māris Kučinskis joprojām vēlas būt premjers. Tomēr pretēji solītajam, ZZS šodien vēl neizšķīrās, vai kādu no viņiem oficiāli virzīt premjera amatam. Tā vietā ZZS iepauzēšot un gaidīšot oficiālo.

Foto

Šobrīd aktuālas ir debates par tikai vienu Vienotības premjera amata kandidāti – partijas līderi Solvitu Āboltiņu. Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars ZZS rīcību vērtē kā koalīcijas vadošās partijas lomas nodošanu atpakaļ Vienotībai.

Viņš norāda, ka partijas valde tuvākajās dienās lemšot par to, vai Āboltiņu oficiāli izvirzīt premjeres amatam. Jautājums gan esot sarežģīts, jo atbalstu viņai kā premjerei nav solījuši ne ZZS, ne Nacionālā apvienība un pat ne visi Vienotības biedri.

Sešu partijas deputātu grupa un premjere Laimdota Straujuma paziņojusi, ka tā par Āboltiņu nebalsos, pamatojot to ar viņas dīvaino iekļūšanu Saeimā par spīti izsvītrošanai vēlēšanās, kā arī citiem skandāliem, kas vajājuši Vienotību.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis partijas jauno premjeru nosaukt līdz gada beigām. Ja tas nenotiks, janvārī partiju konsultācijas ar prezidentu sāksies no jauna.

Video