Izveidota platforma, kurā iedzīvotāji var balsot par tiem pašiem likumprojektiem, ko skata Saeimas deputāti

Pievienot komentāru

Tapusi jauna sabiedrības līdzdalības platforma – iedzīvotāji var balsot par tiem pašiem likumprojektiem, ko skata Saeimas deputāti.

Platformas “Manabalss.lv” veidotāji cer šādi veicināt dialogu starp politiķiem un sabiedrību, tomēr Saeimā bažījas, vai tas neradīs politisku spiedienu uz deputātiem.

Jaunais organizācijas “ManaBalss” rīks – portāls “ParVaiPret.lv” – ir parlamentam paralēla balsojumu platforma. Tajā iedzīvotāji var paši izteikt savu viedokli par Saeimā skatītajiem likumprojektiem un salīdzināt savu nostāju ar deputātu balsojumiem. Savukārt tautas priekšstāvji var uzzināt sava elektorāta nostāju. Portāla veidotāji cer šādi uzlabot dialogu starp politiķiem un vēlētājiem. Katru nedēļu publicēti aktuālie jautājumi, par ko Saeimas deputāti gatavojas balsot 2. un 3. lasījumā.

Imants Breidaks
organizācijas “Manabalss” vadītājs

Mēs gribam likt uzsvaru uz likumprojektiem, kas ir vairāk ideoloģiski. Mēs sakām ar vienkāršāko. Piemēram, vai pedagogus var atlaist par nelojalitāti. Tas ir konkrēts, neprasa iedziļināties 30 lappušu juridiskajā tekstā.

Portāls darbojas līdzīgi kā “Manabalss.lv” – pirms balsošanas jāreģistrējas un viens cilvēks var dot vienu balsi. Nākotnē šādi balsot varētu arī par pašvaldību lēmumiem.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kurā visupirms parlamentā nonāk “Manabalss.lv” visvairāk atbalstītās iniciatīvas, jauno rīku uzņem piesardzīgi – vai tā nekļūs par politisku ietekmēšanu.

Janīna Kursīte-Pakule
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītāja (VL-TB/LNNK)

Kaut vai par skolas gaitu sākšanu no sešiem gadiem. Ja viens aktīvais slānis nobalsos tā vai citādi, neanalizējot, neieklausoties ekspertos, tas būs zināms sabiedrības spiediens. Mēs varam kļūt anarhijas ietekmē.

Astoņu gadu laikā, kopš darbojas ”Manabalss.lv”, pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai, no 38 likuma grozījumiem, kas ir nonākuši līdz Saeimas balsojumam, 26 likumi ir mainīti.