Izsmietā demogrāfijas ministra amata Latvijai nebūs; Brigmanis noliedz jaunu ministriju veidošanu

3 komentāri
Izsmietā demogrāfijas ministra amata Latvijai nebūs; Brigmanis noliedz jaunu ministriju veidošanu
Foto: F64

Eiropas lietu ministrs, demogrāfijas ministrs, ministru prezidenta biedrs – tie ir tikai daži piemēri jauniem augstiem amatiem, kuru izveidošanu, veidojot valdību apsprieduši politiķi. Sabiedrībā tas raisīja neizpratni, radot iespaidu, ka partijas interesē tikai amati, tādēļ šodien koalīcijas partneriem nācās vienoti paziņot – nekādu jaunu ministriju jaunajā valdībā nebūs.

Pēdējais piliens bija medijos paklīdusī neoficiālā informācija, ka Nacionālā apvienība jaunajā valdībā vēlētos izveidot demogrāfijas lietu ministra amatu. Tam pat bija nolūkots ministrs – Saeimas deputāts Imants Parādnieks. Tas izraisīja izsmiekla vētru sociālajos tīklos. Pat Parādnieks pret šādu iespēju bija ļoti atturīgs: “Tas ir viens no variantiem, bet noteikti ne galvenais, uz kuru valdības veidošanas sarunās liksim akcentu.”

Un jau pavisam drīz pēc tam topošā premjera partija – Zaļo un zemnieku savienība – paziņoja, ka Māra Kučinska valdībā nekādu jaunu ministriju nebūšot. “Lai izbeigtu jebkuras spekulācijas publiskajā telpā, pieņēmām lēmumu viennozīmīgi nevienu jaunu ministriju neveidot. Vienalga, kas tā būtu – demogrāfijas, vides, sporta, e-lietu vai vēl kāda ministrija,” pēc frakcijas sēdes norādīja zaļzemnieku līderis Augusts Brigmanis.

Foto

Viena jauna amata izveidi viņš gan pieļāva – tas būtu premjera biedrs. Šo amatu paralēli citiem pienākumiem uzņemtos kāds no ”Vienotības” ministriem nākamajā valdībā. Iecerei atbalstu jau paudusi arī pati Vienotība. Partija pat izskaitļojuši, ka premjera biedrs varētu pievērsties tieši ekonomikas jautājumu risināšanai. “Kučinska kungs ir definējis, ka viņam ir svarīgi stiprināt ekonomisko attīstību, tātad visdrīzāk arī premjera biedrs varētu pievērsties ekonomiskās izaugsmes veicināšanai,” skaidroja politiskā spēka līdere Solvita Āboltiņa.

Par spīti šīm ambīcijām, Ekonomikas ministriju Vienotība nākamajā valdībā vadīt negrib. Uz rītdien ieplānotajām koalīcijas partiju trīspusējajām sarunām Vienotība nākšot ar piedāvājumu iemainīt ekonomikas ministra krēslu pret Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Tāpat Vienotība cer atgūt kontroli pār Saeimas Juridisko komisiju, ko vadīja iepriekšējā parlamenta sasaukumā. Nacionālā apvienība, kura šobrīd kontrolē gan Juridisko komisiju, gan VARAM, gan šīs vēlmes iepriekš kategoriski noraidījusi.

Video

TOP komentāri

 • kukūland
  0 0 0

  kukūland

  Nu protams,ka Vienotība Ekonomikas ministriju neņems-tur vajag zināšanas un pieredzi. Āboltiņas k. un Vienotībai vajag tikai "zīmēšanos",jo viņi jau neko citu neprot!
 • omīte
  0 0 0

  omīte

  Ja valstī nav tautas,jāsamazina arī valdība: balsojiet portālā "manabalss.lv", no 100 uz 50! Būs vieglāk viņus savaldīt!
 • omīte
  0 0 0

  omīte

  Es jau vairs nevaru,bet jaunie aizbrauc! Ko tad tas demogogs vai demo grāfs te regulēs pustukšā valstī?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl