Komentāri

Jau pēc divām dienām Saeimas deputāti izšķirs valsts likteni, balsojot par jauno Latvijas prezidentu. Procedūra solās būt ilga, un sarežģīta, jo kandidāti ir četri, turklāt pastāv iespēja, ka nepieciešamās 51 balsis neiegūst neviens kandidāts. Balsojums par prezidentu būs aizklāts, un tas nav pa prātam vairākiem deputātiem.

Vēl šodien vizītē uz Reģionu partijas frakciju devās prezidenta kandidāts Egils Levtis, lai gan zināms, ka reģionālu simpātijas lielākoties ir pret pašu virzīto Mārtiņu Bondaru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trešdiena patiešām solās būt karsta. Ap desmitiem rītā deputāti sanāks sēžu zālē, un katrs saņems lapu ar 4 kandidātu – Sergeja Dolgopolova, Mārtiņa Bondara, Egila Levita un Raimonda Vējoņa – vārdiem. Katrs kandidāts jānovērtē ar plusu vai mīnusu.

Ja pirmajā kārtā kāds kandidāts iegūst 51+ zīmi, kļūs par prezidentu. Ja nē – deputātiem pēc pusotras stundas jābalso atkārtoti. Ja arī tad 51 balsi kandidāts negūst, potenciālo prezidentu sarakstu saīsina, rindas kārtībā izslēdzot kandidātu vārdus, un balsošanas procedūru atkārto. Ja prezidentu trešdien ievēlēt neizdodas, nākamā vēlēšanu kārta ir jārīko 15 dienu laikā.

Foto: LETA

Foto: LETA

Par balsu skaitīšanu atbildīgais ir Ingmārs Līdaka, kuru šodien sastopam zīmīgā vietā – Zoodārzā – kur pēc oligarhu apspriedes 2007. gadā tika nolemts prezidenta amatā iebīdīt Valdi Zatleru. Līdaka gan lēš, ka šoreiz prezidentu izdosies ievēlēt bez aizmugures spēlēm, un amatu jau pirmajā balsošanas kārtā iegūs Raimonds Vējonis.

Aktuāls ir jautājums – vai balsojumam par prezidenta ievēlēšanu nevajadzētu būt atklātam? Šādā gadījumā sabiedrība skaidri zinātu, kā balsojis katrs deputāts, taču vismaz pagaidām lielākajai daļai tautas kalpu šādu sabiedrības ziņkāri neatbalsta.

Vairāki deputāti apņēmušies savu balsojumu iemūžināt ar mobilā telefona fotokameru, lai pierādītu saviem vēlētājiem, ka tur dotos solījumus, tikmēr lielākā daļa tautas kalpu priekšroku dod slepenības plīvura saglabāšanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl