2 komentāri
IZM valdībai lūgs 1,5 miljonus eiro, kas jāmaksā par skolas.lv projekta izgāšanos
FOTO: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija nākamnedēļ valdībai lūgs kompensēt no valsts budžeta pusotru miljonu eiro, kas tai jāatmaksā par  skandalozā skolas.lv e-projekta izgāšanos. Ja nauda netiks piešķirta, to vajadzēs atņemt kādam no   trūcīgajiem izglītības sektoriem. Saeimas opozīcija uzskata, ka zaudētos miljonus jāpiedzen no portāla veidotājiem. Atbildīgā ministre Mārīte Seile gan apgalvo, ka to vairs nav iespējams izdarīt.

Problēmas ar  interaktīvo platformu skolas.lv, kas  neveiksmīgi mēģināja dublēt populāro e-klases projektu, turpinās. Eiropas fondu pārvaldnieki pieprasījuši Izglītības un zinātnes ministrijai atmaksāt Valsts kasē daļu no neatbilstoši iztērētās summas – pusotru miljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Seile jau paziņojusi, ka nozarei liekas naudas nav, tāpēc zaudējumus lūgs segt valdībai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kopumā portālā ieguldīti 3,5 miljoni eiro. Tie tagad zaudēti, jo ar kļūdām pilno platformu neizmanto neviena skola, bet iegādātajiem IT risinājumiem nav atrasts cits pielietojums.

Zaļo un zemnieku savienības ministru laikā palaistais e-projekts ir arī ļoti izšķērdīgs. Piemēram Microsoft Latvija par konsultācijām maksāts līdz pat 170 latiem par stundu.  Saeimas opozīcija kritizē Seili, ka ministrijas dienesta pārbaudē nav atrasts neviens atbildīgais, no kura  varētu piedzīt zaudējumus.

Pēc Seiles teiktā, skolas.lv izstrādātāji no atbildības izvairīsies, jo Roberta Ķīļa ministrēšanas laikā neapdomīgi tika noslēgts nodošanas un pieņemšanas akts bez jebkādam pretenzijas par skolas.lv kvalitāti.

Lielāko daļu no skolas.lv projekta naudas saņēmis   uzņēmums Datorzinību centrs, kas pieder zaļo un zemnieku savienības eksministres Signes Bāliņas ģimenei. Par portāla izstrādi no nodokļu maksātāju kabatas samaksāti 2 miljoni eiro.

Datorzinību centrs uzvarējis arī citos valsts iepirkumos. Tas  izstrādā arī ļoti līdzīgo e-veselības projektu. Ņemot vērā problēmas ar skolas.lv portālu, Veselības ministrija par tā īstenošanu sākusi pārbaudi, kurai jānoslēdzas nākamnedēļ.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Kad Rigas dome piekera halturistus juristus, tie solija samaksato naudu atdot, tagad ZZS eksministres kantoris-visi gali udeni. Kas, vai tad darboni Irija zemenes lasa, ja nevar atrast.
  • KASPARS

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl