Izglītības ministrei nebūs jāskaidrojas par projekta Skolas.lv izgāšanos

1 komentārs
Izglītības ministrei nebūs jāskaidrojas par projekta Skolas.lv izgāšanos
FOTO: LETA

Izglītības ministrei Mārītei Seilei tomēr nebūs jāizskaidrojas Saeimā par projekta Skolas.lv izgāšanos. Koalīcijas deputāti šodien nobalsoja pret šo Saskaņas deputātu pieprasījumu. Skandalozajā projektā izniekoti trīsarpus miljoni eiro, bet Saeimas opozīcija uzskata, ka Izglītības ministrija nav patiesi centusies noskaidrot tajā vainojamos ierēdņus.

Faktu, ka trīsarpus miljonus eiro izmaksājušais projekts Skolas.lv – interneta portāls, kur būtu pieejama visa ar izglītību saistītā informācija, – ir izgāzies, Izglītības ministrija atzina jau pagājušogad. Šogad tika veikta dienesta pārbaude, un tajā atzīts, ka slikti strādājis projekta vadītājs. Tomēr opozīcijā esošajai Saskaņai šķita, ka ierēdņu atbildība par šo izgāšanos nav izvērtēta gana pamatīgi, tādēļ tā aicināja ministri Mārīti Seili ierasties Saeimā un izskaidrot notikušo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņas deputāti pat brīdināja, ka, nesaņemot apmierinošas atbildes, varētu pieprasīt ministres Mārītes Seiles demisiju. Tomēr koalīcijas deputāti nobalsoja pret šo opozīcijas prasību.

Ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns atgādināja, ka šis projekts uzsākts jau 2009. gadā, un kopš tā laika nomainījušies seši izglītības ministri un trīs ministrijas valsts sekretāri. Pašreizējai ministrei ar šo neizdevušos projektu, viņaprāt, neko šā projekta dēļ pārmest nevarot.

Saskaņas deputāts Andrejs Elksniņš tikmēr kritizēja ministriju par to, ka tā nav mēģinājusi piedzīt no projekta īstenotājiem radušos zaudējumus par civiltiesiskā ceļā.

Viņš arī atgādināja, ka nesen neveiksmīgā projekta īstenotāji – akciju sabiedrība Datorzinību centrs – uzvarējusi citā Izglītības ministrijas iepirkumā. Jāpiebilst, ka ministrija dienesta pārbaudes rezultātus nosūtījusi ģenerālprokuratūrai, kas pārbauda, vai neierosināt kriminālprocesu.

TOP komentāri

  • Cilvēks
    0 0 0

    Cilvēks

    Lai noskaidro vainīgos un lai vainīgie atmaksā, ko izšķērdējuši! Būtu papildu nauda tai pašai aizsardzībai...

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl