Izgāzies Latvijas nodoms ukraiņiem mācīt, kā efektīvi cīnīties ar korupciju

1 komentārs
Izgāzies Latvijas nodoms ukraiņiem mācīt, kā efektīvi cīnīties ar korupciju
Foto: LETA

Latvijas valdība nav spējusi īstenot iepriekš solīto plānu – uz Kijevu nosūtīt kādu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbiniekiem (KNAB) un palīdzēt Ukrainai cīņā ar korupciju.

Turpinot reformas, Ukraina bija lūgusi arī Latvijas palīdzību sniegt padomus. Kā pirmo no jomām, kurā nepieciešama Latvijas ekspertu iesaistīšanās, Ukraina divpusējās sarunās vairākkārt minējusi cīņu ar korupciju. Premjerministre Laimdota Straujuma iespēju strādāt Kijevā bija piedāvājusi KNAB priekšnieka bijušajai vietniecei Jutai Strīķei. Tomēr otrdien kļuva zināms, ka šis plāns ir izgāzies, un KNAB eksperta vietā uz Ukrainu valdība nolēmusi sūtīt Zemkopības ministrijas pārstāvi.

KNAB LNT Ziņām sacīja, ka neviens no biroja darbiniekiem nav atsaucies aicinājumam strādāt Ukrainā, bet plašākus komentārus birojs nesniedza.

“Faktiski tas bija personāliju jautājums – mūsu personāliju jautājums. Es negribu šeit [atklāt – red.], kurš piekrita, kurš nepiekrita. Fakts ir tāds, ka nevarējām vienoties, un mēs sūtām zemkopības ekspertu, kas Ukrainas pusei arī ir ļoti svarīgs,” tā komentēja L. Straujuma.

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda nožēlu: “Man ir žēl, ka mēs varbūt nevarējām izdarīt to, ko gribējām darīt sākumā. Taču ceru, un es domāju, ka arī šobrīd šī palīdzība asociācijas līguma īstenošanā, Ukrainas ekonomiskās konkurētspējas veicināšanā tieši lauksaimniecības jomā, būs tiešām praktiska, noderīga palīdzība Ukrainas partneriem.”

Uz Ukrainu Latvija sūta Zemkopības ministrijas Stratēģijas analīzes nodaļas vecāko referentu Ainaru Nābelu-Šneideru. Kijevā viņam jāsāk strādāt pirmajā septembrī. Finansējumu eksperta algošanai valdība ir piešķīrusi līdz gada beigām. Par to, vai nauda būs viņa algošanai arī nākamajā gadā, tiks lemts, veidojot jauno valsts budžetu.

Video: