Izgaismojies iespējamais Ministru kabineta sastāvs

0 Komentāru
Izgaismojies iespējamais Ministru kabineta sastāvs

Tā kā atbildības jomas ir sadalītas un partijas izvirzījušas gandrīz visus kandidātus ministru amatiem, pašlaik jau ir izgaismojies nākamā Ministru kabineta sastāvs.

Ministru prezidenta amata kandidāte ir pašreizējā premjerministre Laimdota Straujuma no Vienotības. Savukārt finanšu ministra amatam partija izvirzījusi Jāni Reiru. Iekšlietu ministra amatam atkal virzīts Rihards Kozlovskis, ārlietu ministra portfeli varētu saņemt Edgars Rinkēvičs, un satiksmes jomu turpinās pārraudzīt Anrijs Matīss.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienība saņems piecus portfeļus. Apvienība ekonomikas ministra amatam izvirzījusi Danu Reiznieci-Ozolu, veselības ministra amata kandidāts ir Guntis Belēvičs, aizsardzības ministriju turpinās vadīt Raimonds Vējonis, par zemkopību atbildēs Jānis Dūklavs un labklājības ministra amatu ieņems Uldis Augulis.

Nacionālā apvienība tikmēr uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu izvirzījusi Kasparu Gerhardu. Kultūras ministre arī turpmāk būs Dace Melbārde, tieslietu ministra amatam partija virza Dzintaru Rasnaču. Nacionāļiem piedāvāts arī Saeimas priekšsēdētāja amats, kam izvirzīta Ināra Mūrniece.

Līdz ar to pašlaik nav skaidrības tikai par nākamo izglītības un zinātnes ministru. Par šo jomu atbildība būs jāuzņemas “Vienotībai”, bet kandidāta partijai vēl nav. Iepriekš amatu gribēja ieņemt Lolita Čigāne, kuru gan izbrāķēja Vienotības iekšienē. Tāpat izglītības ministra amata kontekstā izskanējis Kārļa Šadurska vārds.

Jānorāda, ka nosauktie ir pašu partiju virzītie kandidāti. Par viņiem vēl būs jāvienojas politisko spēku savstarpējās sarunās.

0 Komentāru