Komentāri

Saeimas Juridiskajā komisijā atbalstu nav guvis deputāta Veiko Spolīša priekšlikums par partnerattiecību legalizēšanu, kas paredzēja dot iespējas attiecības juridiski nodibināt arī viendzimuma pāriem. Deputāti šo ieceri noraidīja, uzsverot, ka tā ir nekvalitatīvi sagatavota. Veiko Spolītis gan sola diskusijas par šo jautājumu turpināt, meklēt domubiedrus un nāk klajā ar jauniem priekšlikumiem.

Priekšlikumu par jauna civiltiesiskā institūta – partnerības – izveidi Saeimas juridiskajā komisijā iesniedza deputāts Veiko Spolītis, paredzot, ka partnerībā no 18 gadu vecuma var stāties jebkuras divas fiziskas personas, un tai ir tādas pašas funkcijas kā laulībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Juridiskās komisijas deputātu vidū Spolīša piedāvājums gan dzirdīgas ausis neatrada.

Deputāti Spolītim norādīja uz virkni juridisku nepilnību viņa iesniegtajā priekšlikumā, tostarp faktu, ka tas iesniegts novēloti uz Civillikuma grozījumu 3. lasījumu, turklāt likumprojektā, kurā tiek skatīta pavisam cita jautājuma regulēšana. Deputāti piedāvāja Spolītim savu priekšlikumu atsaukt, tomēr viņš to nedarīja, tāpēc komisija balsoja

Lai gan komisija priekšlikumu noraidīja, Saeimas sēdē par to būs jābalso.

Veiko Sploītis akcentē, ka, apzinoties šā balsojuma rezultātus, no savas ieceres atteikties neplāno.

Par to, vai Spolītim savu mērķi izdosies sasniegt, deputātu viedoklis gan atšķiras, tomēr diskusijas par šo jautājumu, visticamāk, būs.

Jāpiebilst gan, ka ļoti skeptisks viedoklis par partnerattiecību legalizēšanas iespējām ir nacionālās apvienības pārraudzībā esošajai Tieslietu ministrijai, kas uzskata, ka ar esošajiem pāru attiecību tiesību instrumentiem ir pietiekami un to paplašināšana šobrīd nav nepieciešama.

Lasi vēl