Imunitātes lieta: Saskaņa vēlas, lai deputāti būtu īpašāki par “mirstīgajiem” cilvēkiem

2 komentāri

Deputāti atkal pieķērušies Valsts pamatlikuma jeb Satversmes grozīšanai. Šoreiz – lai ierobežotu savas pilnvaras. Satversme paredz, ka deputātus sargā imunitāte, tāpēc, ja izdarīts administratīvs vai kriminālpārkāpums, tautas kalps nav sodāms, ja atļauju nav devis viss parlaments. Ierosinājumam vismaz uz administratīvajiem pārkāpumiem šo normu mainīt iebilst vienīgi opozīcijā esošā Saskaņa.

Ja ātrumu pārkāpj parasts autobraucējs, viņam par to pienākas sods. Ja deputāts – viņu sargā imunitāte. Saeima šodien lēma, vai vajadzētu tomēr būt vienam likumam, vienai taisnībai visiem. Saskaņa bija vienīgie, kuri vēlējās saglabāt veco kārtību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis Saeimas sasaukums izcēlies ar pietiekami daudz deputātu likstām – no sadzīviska ātruma pārkāpuma Hosama Abu Meri un sīkas avārijas Solvitas Āboltiņas gadījumā līdz pat braukšanai alkohola reibumā, ko Veiko Spolītis pamanījās vēl īsi pirms deputāta mandāta iegūšanas. Visās šajās reizēs Satversmē paredzētā procedūra bija vienāda – deputātu nevar sodīt, ja tam nav piekritusi pārējā Saeima. Opozīcijā esošā Reģionu apvienība šodien rosināja šo kārtību mainīt.

Balsojumā par imunitātes atcelšanu šodien iestājās arī tie deputāti, kuri nonākuši konfliktā ar likumu. Tikai Saskaņa solidāri balsoja pret, sakot, – kaunināšana ir deputāta lielākais sods. Saskaņietis Jānis Urbanovičs piesauc Tautas partijas deputātu Jāzepu Šnepstu, kurš ar Ceļu policiju savulaik bija gatavs pat tiesāties par viņam izrakstītajiem protokoliem. Pēc Urbanoviča domām, aizmuguriska sodīšana draud tieši opozīcijas, nevis pozīcijas deputātiem.

Par spīti Saskaņas balsojumam, vairākums deputātu šodien tomēr nolēma virzīties uz priekšu ar administratīvās imunitātes atcelšanu.

Skaties video:

TOP komentāri

 • 123
  0 0 0

  123

  Ak! Kaunināšana! Piemērs - man sods jāmaksā 40€ par stāvēšanu nepareizi/maldinoši atzīmētā stāvvietā ciematā , a deputātu kauninās, par braukšanu dzērumā Vecrīgā, pārbraucout pāri sievietes kājai. Deputātam pirmkārt nedrīkst būt pārkāpumam, otrkārt ja pārkāpj - maksā dubulti!
 • es_
  0 0 0

  es_

  Tauta domajat,par ko nakamajaas veleshanaas balsojat!Luuk veel viens piemeers,kurs skaidri parada,ka deputaatiem par tautu nospljauties,ka tik pashi nabadzinji netiktu apbizoti,gan naudas izteiksmee,gan redz veelas sevi arii Dieva vietaa iecelt..Pretiigi!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl