Rēzekne un Varakļāni tiek pie jauniem pašvaldību vadītājiem

0 Komentāru
Rēzekne un Varakļāni tiek pie jauniem pašvaldību vadītājiem
IVARS SOIKĀNS, LETA

Par Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju piektdien ievēlēts ilggadējais domes vadītājs Monvīds Švarcs (JV, “Par!””, Latgales partija), bet par Varakļānu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts iepriekšējais domes priekšsēdētājs, tagad “Latvijas attīstību” (LA) pārstāvošais Māris Justs, liecina informācija pašvaldības mājaslapās.

Švarcs  ieguva 13 klātesošu domnieku atbalstu. Kopumā domē strādās 19 deputāti.

Pēc ievēlēšanas Švarcs aicināja kolēģus atmest politiskās ambīcijas, priekšplānā izvirzot sirdsapziņu un savstarpējo cieņu.

Rēzeknes novada domē opozīcijā tika atstāta partija “Saskaņa”, kas ieguva sešus deputātu mandātus un domes priekšsēdētāja amatam virzīja citu koalīcijas pārstāvi – Kasparu Melni (ZZS). Viņš pietiekamu atbalsu neguva un arī pats balsoja pret savu kandidatūru.

Pašlaik domē notiek priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Šim amatam izvirzītas koalīcijas pārstāve, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka (NA, LRA), kā arī “Saskaņas” deputāte, bijusī Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova.

Savukārt par Varakļānu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts iepriekšējais domes priekšsēdētājs, tagad “Latvijas attīstību” (LA) pārstāvošais Māris Justs.

Varakļānu pašvaldības vēlēšanās, savācot aptuveni divas trešdaļas balsu, uzvarēja LA, kuras saraksta galvgalī bija novada priekšsēdētājs Justs. Par Justa vadīto LA sarakstu Varakļānos nobalsoja 64,73% vēlētāju, par Latvijas Zemnieku savienību (LZS) – 20,32%, par Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības (LRA/NA) apvienoto sarakstu – 9,86%, bet par “Apvienību iedzīvotāji” – 3,77%, un tā domē neiekļuva.

Lai arī novada aprises nav mainījušās, šogad Varakļānu novada domē tika ievēlēti 15 deputāti salīdzinājumā ar deviņiem 2017.gadā. LA Varakļānu domē ieguva desmit vietas, LZS – trīs, bet LRA/NA saraksts – divas.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtās informācijas, no LA saraksta domē ievēlēti Justs, Anita Saleniece, Jānis Erels, Gunārs Gabrišs, Aina Jaunzeme, Dace Ozoliņa, Līga Upeniece, Viktors Vilkaušs, Nauris Lazda un Līna Nagle. LZS Varakļānu domē pārstāv Janīna Grudule, Jānis Mozga un Ivars Gruduls, bet LRA/NA – Māris Višķers un Ieva Zepa.

Vēlēšanas Rēzeknes un Varakļānu novados notika trīs mēnešus vēlāk nekā citās pašvaldībās, jo novadu aprises ietekmēja Satversmes tiesas lēmums, kas liedza Varakļānus pievienot Rēzeknes novadam.

0 Komentāru