Ikšķiles novads Satversmes tiesā apstrīdēs ministra rīkojumu par iedzīvotāju aptaujas apturēšanu

2 komentāri

Lai gan pašvaldību ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) nepieļauj iespēju, ka pēc teritoriālās reformas Ikšķiles novads paliks nemainīgs, apvienošanos ar Ogri neatbalsta ne iedzīvotāji, ne pašvaldības deputāti.

Ikšķiles dome šonedēļ arī vērsīsies Satversmes tiesā, lai apstrīdētu rīkojumu par iedzīvotāju aptaujas par novadu reformu apturēšanu.

Ikšķiles novads jau ilgu laiku ir aktīvākā pašvaldība, kas nepiekrīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajam jaunajam teritoriālajam plānam. Arī iedzīvotāju aptauja rāda, ka ikšķilieši nevēlas pievienoties Ogrei.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 3000 iedzīvotāju un vairāk nekā 90% esot pret. Šo aptauju ar speciāli izdotu rīkojumu aprīlī centās apturēt pašvaldību ministrija. Ikšķile šonedēļ plāno to apstrīdēt Satversmes tiesā, jo uzskata, ka tas nebija pamatoti un ministrs esot arī maldinājis sabiedrību, sakot, ka ir apturēta aptaujas veikšana.

“Tā nav korekta informācija, jo ministrs ar savu lēmumu tikai apturēja aptaujas nolikumu. Pats lēmums par aptaujas rīkošanu no viņa puses nebija apturēts. Tā ir nekorekta informācija arī, kas šobrīd no ministra puses, skaidrojot, ka viņš ir apturējis šo aptauju,” norāda Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa (LZS).

Ikšķiles nostāju šajā jautājumā nemainīja arī tikšanās ar Juri Pūci. Ikšķiles vadība uzskata, ka novads apvienošanas gadījumā neiegūs ministrijas solītos uzlabojumus iedzīvotāju labklājības nodrošināšanā un teritorijas izaugsmē.

Pašvaldībā arī uzskata, ka Pūces rīkotās tikšanās ar pašvaldību deputātiem ir formālas un maz ticams, ka ministrija, īstenojot novadu reformu, pašvaldību deputātu un iedzīvotāju viedokļus vispār ņems vērā.

“Pamatā reforma ir akceptēta noteiktos varas gaiteņos, un to ietekmēt, es domāju, ka ir samērā grūti. Būsim reāli, viss ir atkarīgs no balsu skaita, no vienošanās, tā tas ir,” norāda Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (LZP).

Ikšķile arī neslēpj, ka turpinās pārstāvēt savu viedokli un  darīt visu, lai viņos ieklausītos un tā varētu palikt neatkarīgs novads.

Lasi vēlKā izskatītos jaunā Latvijas karte ar 35 novadiem?