Ikšķiles novada domes vadītājs kritizē teritoriālās reformas zvanu centru

Pievienot komentāru

Jaunāko informāciju par to, kā tiks īstenota pašvaldību reforma, iedzīvotāji varēs noskaidrot, zvanot pa īpaši šim mērķim izveidotu tālruni 68 806 999, ko izveidojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Zvanu centrs, kas strādās darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00, palīdzēs ministrijai gan apzināt iedzīvotāju viedokļus, gan sniegt sabiedrībai pēc iespējas vairāk informācijas.

Tikmēr Ikšķiles novada dome, kas iestājas pret reformas plānā iecerēto pievienošanu Ogres novadam, uzskata, ka ministrijas konsultācijas gan ar pašvaldību deputātiem, gan vēlāk plānotās ar iedzīvotājiem ir tikai formalitāte.

“Šīs konsultācijas ir formālas, ķeksīša pēc… Es, protams, tikai aicinu Ikšķiles sabiedrību izteikt šo te viedokli un zvanīt, bet, vai rezultāts būs, es domāju, ka ne. Tas, kas ir pašreiz uzzīmēts, diezgan spēcīgi iet uz priekšu,” norāda Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (LZP).

Ikšķiles pašvaldība iepriekš organizēja iedzīvotāju aptauju, kurā vairāk nekā 3000 vietējo izteica vēlmi saglabāt pašvaldību. Reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) izdeva rīkojumu par aptaujas apturēšanu, un šonedēļ Ikšķile šo rīkojumu kā valsts pamatlikumam neatbilstošu plāno apstrīdēt Satversmes tiesā.

Lasi vēlKā izskatītos jaunā Latvijas karte ar 35 novadiem?