Ikšķiles iedzīvotāji pēc emocionālas tikšanās ar Pūci solās apdomāt Saeimas atsaukšanas atbalstīšanu

1 komentārs
Ikšķiles iedzīvotāji pēc emocionālas tikšanās ar Pūci solās apdomāt Saeimas atsaukšanas atbalstīšanu
OKSANA DŽADANA, F64

Ikšķiles novada iedzīvotāju tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) par ministrijas piedāvājumu reģionālajā reformā pievienot Ikšķili Ogres novadam vakar izvērtusies gara un emocionāla, aģentūru LETA informēja Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.

Nekādu konkrētu rezultātu sanāksmei gan nav bijis un daļa sanākušo secinājuši, ka palikuši neuzklausīti. “Ņemot vērā, ka līdz šim veiktās iedzīvotāju aptaujas un to rezultāti netiek uzklausīti lēmuma pieņemšanā, tiek izskatīti arī radikālāki līdzekļi, piemēram, aktīvi iesaistīties vēlētāju iniciatīvā un ar savu balsi un parakstu iestāties par Saeimas atsaukšanu,” informēja Dūša. Kā liecina dati “Latvija.lv”, pēc lielākas aktivitātes pirmajās dienās pašlaik aktivitāte parakstīties par Saeimas atsaukšanu ir nedaudz pierimusi, un līdz otrdienas rītam bija savākti nepilni 39 000 parakstu.

Lasi vēl Saeimas atsaukšanas referendums provizoriski izmaksātu ap trīs miljoniem eiro

Ikšķilē uz tikšanos ar ministru bija ieradušies ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pašvaldību vadītāji no Alojas, Alsungas, Iecavas, Inčukalna, Kandavas, Naukšēniem, Salacgrīvas, Carnikavas un Rūjienas, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis. Interese bijusi tik liela, ka pasākumam atvēlētā zāle bijusi pārpildīta.

Tikšanās tikusi organizēta savstarpējas diskusijas veidā, kur iedzīvotājiem bija iespēja uzdot ministram jautājumus. Diskusijas vadītājs Jānis Domburs bijis spiests gan sanākušajiem aptuveni 300 iedzīvotājiem, gan ministram regulāri atgādināt, ka jautājumi un atbildes jāformulē maksimāli īsi, skaidri un kodolīgi, neizplūstot emocionalitātē un liekvārdībā.

“Tomēr, ņemot vērā Ikšķiles novada iedzīvotāju jau ilgstošo neapmierinātību ar administratīvi teritoriālās reformas virzību, emocionalitāte bija grūti valdāma,” informēja Dūša, “sākot jau ar ministra sagaidīšanu pie pašvaldības ēkas, kad tika dziedāta tautas dziesma “Mazs bij’ tēva novadiņis”, līdz izsaucieniem starp jautājumiem un atbildēm vakara diskusijas laikā.

Ministram tikuši uzdoti jautājumi, “kas skar pilnu spektru pašvaldības darbības jomu, sniegtos pakalpojumus un funkcijas”. Vairāki jautājumi tikuši uzdoti saistībā ar izvirzītajiem kritērijiem, pēc kuriem tiek veidotas jauno novadu teritorijas. Īpaša interese un neizpratne bijusi par to, kāpēc Ikšķiles novads netiek uzskatīts par Pierīgas teritoriju. Ministrs atbildēja, ka par Pierīgu tiek uzskatīti tikai tie novadi, kas tieši robežojas ar galvaspilsētu Rīgu.

Diskusijas noslēgumā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (LZP) atzinis, ka nav guvis un sadzirdējis konkrētas atbildes uz uzdotajiem “argumentētajiem jautājumiem, kuri ir būtiski ne vien pašvaldības turpmākajam darbam, bet arī novada iedzīvotāju ikdienas dzīvei”. Viņaprāt, reformas veidotājiem esot niecīga vai kļūdaina izpratne par pašvaldības darbu un funkcijām.

Jau pēc ministra vizītes zālē palikuši vairāki desmiti iedzīvotāji, kuri bijuši apņēmības pilni, lai protestos izskanējušie viedokļi aizskanētu arī līdz parlamentam un tiktu ņemti vērā otrajā lasījumā. Tikuši izteikti priekšlikumi darīt visu iespējamo, lai ar esošo novadu reformu neapmierinātie novadi apvienotu spēkus kopīgai pretdarbībai pret reformas īstenošanu.
1 komentārs