Ikšķile apstrīd iedzīvotāju aptaujas apturēšanu; dome uzskata, ka novadu reformas virzība līdz tiesas spriedumam jāaptur

0 Komentāru

Reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) un Ikšķiles pašvaldības strīds par veidu, kā būtu jānoskaidro iedzīvotāju viedoklis par novadu reformu, nonācis Satversmes tiesā.

Pūce, apturot Ikšķiles novada domes lēmumu par iedzīvotāju aptaujas rīkošanu, pārkāpis divus Satversmes un vienu Eiropas vietējās pašvaldību hartas pantu, – ar tādu pieteikumu Satversmes tiesā vērsās Ikšķiles novada dome, un konstitucionālā tiesa nolēmusi lietu ierosināt.

Ikšķile, kas aptauju vēlāk rīkoja, neņemot vērā ministra aizliegumu, uzskata, ka novadu reformas virzība līdz tiesas spriedumam būtu jāaptur.

“Tāda laba pārvaldība būtu tajā gadījumā, ja tiktu pieņemts šis spriedums, un tad tālāk virzītos ar šo reformu. Tā kā apzināmies, ka reforma šobrīd tiek virzīta steidzamības kārtā, mēs apzināmies, ka ministrs šādu ceļu neies, bet nu mēs paļaujamies uz tiesu varu,” norāda Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa (LZS).

Pūce domas par Ikšķiles iedzīvotāju aptauju nav mainījis un uzskata, ka tā bija nelikumīga. Turklāt viņš rīkojumu apturēt aptaujas nolikumu nesaista ar novadu reformu, kuras virzību neplāno mainīt.

0 Komentāru