Ijabs, Plešs un Stapulone ievēlēti par “Latvijas attīstībai” līdzpriekšsēdētājiem

2 komentāri
Ijabs, Plešs un Stapulone ievēlēti par “Latvijas attīstībai” līdzpriekšsēdētājiem
PUBLICITĀTES FOTO

Partija “Latvijas attīstībai” (LA) tās kongresā  15.maijā ievēlēja trīs politiskās partijas līdzpriekšsēdētājus – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu, Eiropas Parlamenta deputātu Ivaru Ijabu un Priekuļu novada domes priekšsēdētāju Elīnu Stapuloni, Skaties.lv informēja politiskais spēks.

“Latvijas attīstībai” informēja, ka tā 15.maijā rīkoja pirmo digitālo kongresu tās vēsturē. Kongress notika pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kurās partija plāno startēt ar tās vēsturē lielāko pārstāvniecību, piesakot 509 deputātu kandidātus un startējot 27 pašvaldībās.

Izmantojot digitālos balsošanas rīkus, biedri šodien apstiprināja izmaiņas statūtos, paredzot trīs partijas līdzpriekšsēdētājus, un par tiem tika ievēlēti Eiropas parlamenta deputāts Ivars Ijabs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, kā arī Priekuļu novada domes priekšsēdētāja un jaunā Cēsu novada mēra amata kandidāte Elīna Stapulone.

“Mēs priecājamies un lepojamies ar saviem cilvēkiem reģionos. (..) No mūsu sarakstiem vēlēšanās startēs 509 kandidāti, no tiem – 10 jau esošie savu pašvaldību vadītāji,” kongresu atklājot, biedrus uzrunāja līdzšinējais partijas priekšsēdētāja pienākumu veicējs Ivars Ijabs.

Tehnoloģiju nozīmi izcēla Artūrs Toms Plešs pauda, ka partija 15.maijā aizvada pirmo digitālo kongresu, skaidri parādot, ka Covid-19 pandēmija tai netraucē pieņemt nozīmīgus lēmums. “Vēl vairāk – mēs apzināmies digitālo risinājumu nozīmi turpmākajā Latvijas attīstībā un esam spējīgi tās veiksmīgi pielietot praksē,” viņš uzsvēra.

Stapulone kongrsā uzsvēra reģionu līderu iesaisti partijas lēmumu pieņemšanā, novēlot ikvienam partijas biedram tās gada kampaņas saukli – “Latvija nav tikai Rīga!” padarīt par partijas un darba moto.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vadītājs Juris Pūce savā kongresa runā uzsvēra nākamos soļus reģionu attīstībai, paužot, ka uz Latvijas attīstību vērsta reģionālā politika prasa nodalīt Lielrīgu no pārējās Latvijas, jo Lielrīgas attīstības iespējas ir atšķirīgas no reģioniem un to pilsētām. “Ja mēs to nedarīsim, tad turpināsies arvien izteiktāka divu ātrumu Latvijas veidošanās. Lielrīgai un Latvijas reģioniem un to pilsētām jābūt diviem dažādiem attīstības plāniem. Tiem jāskar ekonomika, veselības aprūpe, ceļi, izglītība un kultūra. Ar teritoriālo reformu ir sperts pirmais solis reģionu attīstībai, bet tuvāko piecu gadu laikā, ir jāseko nākamajiem soļiem. Ir nepieciešams radīt detalizētu Latvijas reģionu attīstības plānu,” pauda Pūce.

Savukārt “Latvijas attīstībai” valdes loceklis Edgars Jaunups akcentēja partijas struktūras izmaiņu nozīmi lēmumu pieņemšanā.

“Latvijas attīstībai” valdes loceklis Edgars Jaunups

“Šodien mēs balsosim par trīs līdzpriekšsēdētājiem kā institūciju, kas ievērojami nostiprinās mūsu organizāciju un ļaus tai doties pretī 2022. gada Saeimas vēlēšanu izaicinājumam. Domāju, ka jau rudenī mums būs jālemj par organizācijas attīstības nākamo soli – Domes izveidi, kur, manuprāt, būtu jāpulcējas visiem no mūsu partijas ievēlētajiem deputātiem.”

Līdzšinējie “Latvijas attīstībai” statūti paredzēja, ka politiskajai partijai ir tikai viens valdes priekšsēdētājs, taču kopš pagājušā gada “Latvijas attīstībai” nebija ievēlēts valdes priekšsēdētājs.
2 komentāri