Ījabs par priekšvēlēšanu laiku: Varam rēķināties ar “melnajām kampaņām”

0 Komentāru

Sestdien, 9. jūnijā, sāksies oficiālais Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Tas nozīmē, ka no sestdienas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) arī sāks skaitīt partiju izdevumus.

Katra partija kampaņā drīkst tērēt ne vairāk kā 533 000 eiro. Partiju ziedotāju datubāze liecina, ka politiskajiem spēkiem šoreiz naudas maki ir plānāki nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās 2014. gadā. Tomēr tas vēl nenozīmē, ka arī aģitācija būs mazāka, jo partijas mēdz reklamēties arī uz parāda. Likums aizliedz slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju. Izvietojot priekšvēlēšanu kampaņas materiālus, ir jānorāda, ka tā ir politiska reklāma un kas par to ir samaksājis. Lai uzraudzītu priekšvēlēšanu aģitācijas norisi, KNAB talkā aicinājis arī studentus.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina politologs Ivars Ījabs, pēc viņa ieskatiem jūlija beigās gaidāmā kandidātu sarakstu iesniegšana varētu sagādāt kādus pārsteigumus.

“Tagad sāksies oficiālais aģitācijas posms, kas nozīmē, ka dažas sejas būs spiestas pazust no ēteriem. Jūlija beigās sāksies sarakstu iesniegšana, kad piedāvās kandidātus – tur vēl šādi, tādi pārsteigumi ir iespējami […]. Pēc Jāņiem būs tāds nosacīts klusais periods. Es domāju, ka nekādas lielas un pozitīvas iniciatīvas nebūs. Mēs, kā jau allaž, varam rēķināties ar pietiekami lielām “melnajām kampaņām”, jo tās strādā, īpaši tajā avīzīšu formātā, kas tiek iemestas mūsu pastkastītē. Tās KNAB ir sevišķi grūti izkontrolēt,” min Ījabs.

0 Komentāru