Igaunijas prezidents Alars Kariss tiekas ar Saeimas priekšsēdētāju

0 Komentāru

Latvijas prezidents Egils Levits ir inficējies ar koronavīrusu. Viņš pats gan jūtoties labi, lai gan ir novērojami Covid-19 tipiskie simptomi, tiesa gan, tie izpaužas vieglā formā. Līdz ar atklāto problēmu, šodien, 14. oktobrī, nevarēja notikt Levita tikšanās ar Igaunijas jaunievēlēto prezidentu Alaru Karisu. Viņš izvēlējās Latviju kā savu pirmo vietu ārvalstu vizītei, vēsta TV3 Ziņas.

Igaunijas jaunais prezidents Alars Kariss ieradās Latvijā 13. oktobra naktī, lai būtu gatavs jau agri no rīta kopā ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu ēst brokastis. Tās un arī vizītes oficiālā daļa bija jāatceļ, jo Levitam, vakar atgriežoties no Zviedrijas, parādījās Covid-19 simptomi.

Andris Teikmanis
Valsts prezidenta kancelejas vadītājs

“Mēs esam apzinājuši kontaktpersonu loku. Prezidents šonedēļ nav ticies publiskos pasākumos Latvijā. Kontaktpersonas ir tā delegācija, kas viņu pavadīja uz Zviedriju. Pluss vēl pāris cilvēki no kancelejas.”

Lai arī eksprestestu rezultāti mēdz būt kļūdaini, taču prezidenta kanceleja līdz precīzāka testa veikšanai nevēlējās riskēt. Levits personīgi zvanīja Igaunijas prezidentam Alaram Karisam un atvainojās.

Lasi vēl – Neatkarīgi no pilna vakcinācijas kursa Valsts prezidents inficējies ar Covid-19

Lai izietu no situācijas un augstais viesis ar delegāciju nepaliktu bez nevienas tikšanās, Valsts prezidenta kanceleja steigā zvanīja uz Saeimas namu un lūdza tikšanos organizēt ar parlamenta priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja, Nacionālā apvienība

“Mums ir aizstāšanas ķēde. Šis ir vēl viens piemērs, cik sekmīgi tā darbojas. Esmu gandarīta, ka mana kolēģe Dagmāra Beitnere-Le Galla vada Saeimas sēdi, līdz ar to man ir iespēja šeit uzņemt Igaunijas prezidentu. Aizstāšanas ķēde sekmīgi darbojas, un to mēs redzam praksē.”

Igaunijas prezidents Kariss amatā stājās pirms trim dienām, un Latviju simboliski izvēlējās kā pirmo vietu ārvalstu vizītei. Dienas otrajā pusē viņš lidoja vizītē uz Somiju. Pēc 40 minūšu tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Mūrnieci Alars Kariss uzsvēra, ka ir jāturpina radīt kopēji attīstības projekti, tapāt jātuvina abu valstu uzņēmējdarbības vides.

Alars Kariss
Igaunijas prezidents

“Kā jau kaimiņvalstīm, mums sadarbība ir ļoti cieša. Latvija ir viens no pieciem Igaunijas galvenajiem partneriem. Igaunijas uzņēmēju investīcijas Latvijā veido 24% no visām igauņu investīcijām ārvalstīs. Mums ir ļoti laba sadarbība aizsardzības jomā. Svarīgi ir kopējie infrastruktūras projekti – Latvijas un Igaunijas vēja parks, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas elektrotīkla sinhronizācija, gan “Rail Baltica” projekts.”

Saeimas priekšsēdētāja saka, ka ir vēlreiz nostiprināta Latvijas un Igaunijas kopējā izpratne un vīzija par reģionam, Eiropas Savienībai un NATO aktuāliem jautājumiem.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja, Nacionālā apvienība

“Ir jomas, kurās mēs esam konkurenti, bet tomēr mēs esam draudzīgi konkurenti un stratēģiskos virzienos domājam līdzīgi. Mums ir kopēji projekti, piemēram, “Rail Baltica” un dažādi digitālie risinājumi, kuros jāsadarbojas, un tas ir ļoti būtiski.”

Igaunijas jaunais prezidents telefonsarunā vienojies ar savu Latvijas kolēģi, ka abi tiksies, tiklīdz Levits atveseļosies no Covid-19.

Levits pret Covid-19 tika vakcinēts 11. februārī.

Līdz ar Valsts prezidentam atklāto Covid-19 ietekmētas ir divas nākamās vizītes. Bija paredzēts, ka rīt Rīgā ieradīsies Rumānijas prezidents. Tagad šī tikšanās ir atcelta, un, visticamāk, Levits nedosies vizītē uz Kosovu nākamnedēļ.

0 Komentāru