Ierosinājums nākamgad iesaldēt deputātu algu pielikumu koalīcijā atbalstu vēl negūst

3 komentāri

Pagaidām vienprātīgu atbalstu koalīcijā nav guvis ierosinājums nākamgad iesaldēt algu pielikumu deputātiem, lai solidarizētos ar mediķiem. Tikmēr valdība sola sēsties ar mediķiem pie sarunu galda, lai mēģinātu nonākt pie kopsaucēja un lai nebūtu jārīko protests.

Pieaugot vidējai algai valstī, pieaug arī atalgojums parlamentāriešiem un citiem valsts maizē strādājošajiem. Taču, ņemot vērā, ka nākamgad neizdosies mediķiem algas celt tik daudz, cik solīts, izskanējis ierosinājums algu cēlumu deputātiem iesaldēt. Ideja prezentēta koalīcijas partneriem sadarbības sanāksmē, taču pagaidām nav uzņemta ar vienprātīgu atbalstu.

Koalīcijas partijas sola šo ierosmi izrunāt starp saviem partijas biedriem un tuvākajās dienās darīt zināmu, vai to atbalsta.

Vienlaikus premjers pauda gatavību sēsties pie galda kopā ar mediķiem, veselības un finanšu ministriem un nonākt pie kopsaucēja.

Sadarbības sanāksmē partijām izdevās panākt gala vienošanos par to, ka pusotrs miljons eiro novirzāms mediju nepieciešamībām, kā arī panākts kompromiss par partiju finansēšanu – turpmāk parlamentā iekļuvušām partijām privātpersonas drīkstēs ziedot tikai piecu minimālo mēnešalgu apmērā.

Rasta iespēja arī par trīs miljoniem turpināt mājokļu programmu.

3 komentāri