1 komentārs

Valsts pārvaldē ripos 2000 galvu – šādu ambiciozu plānu pieteicis Valsts kancelejas jaunais direktors Mārtiņš Krieviņš. Kaut krīzes laikā jau stipri apcirpts, ierēdņu skaits Latvijā joprojām esot pārāk liels. Tādēļ daļai no saviem amatiem nāksies šķirties. Taču pāri palikušie tikmēr varēs cerēt uz algas pielikumu.

Par jauno Valsts kancelejas direktoru iecelts Mārtiņš Krieviņš, kurš drīz vien pēc apstiprināšanas amatā paziņoja, ka viņa prioritāte ir birokrātijas mazināšana. Tagad plāni kļuvuši konkrētāki – no 11 tūkstošiem ierēdņu Latvijā pāri būtu jāpaliek deviņiem tūkstošiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar Valsts kancelejas plāniem ierēdņu skaits netiks samazināts strauji. Šis process varētu sākties tikai nākamgad pēc rūpīgas analīzes.

Samazinot ierēdņu skaitu, varētu ietaupīt valsts naudu, tiesa gan, vismaz daļu šā ietaupījuma Krieviņš grib iztērēt atlikušo ierēdņu algu celšanai, taču – ne visiem ierēdņiem alga varētu palielināties vienādi.

Foto:

Patlaban pārāk mazas algas valsts pārvaldē esot datorspeciālistiem, ekonomistiem un finansistiem – tās varētu pieaugt pat par 50%.

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš:

Mums ir jābeidz runāt, ka visi ierēdņi ir pārāk labi apmaksāti. Tā nebūt nav. Ar privāto sektoru zinām, – mēs nevaram konkurēt, ir atslēgas cilvēki, kuriem ir jāmaksā vairāk.

Atbalstu M. Krieviņa iecerei izteikusi arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis uz ierēdņu skaita mazināšanas plāniem reaģē piesardzīgi. Viņaprāt, valsts tēriņu samazināšana esot svarīga, tomēr, pēc prezidenta sacītā, krīzes laikā daudzās ministrijās ierēdņu skaits jau samazināts neapdomīgi, un to nedrīkstētu atkārtot.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis:

Mēs redzam, ka vesela virkne ministriju nav spējīgas sagatavot Ministru kabineta noteikumus Eiropas Savienības fondu izmantošanai, tāpēc jebkura iespējamā ierēdņu samazināšana ir jāvērtē pēc būtības – vai mēs, mazinot kādu, nenodarītu vēl lielāku ļaunumu valsts pārvaldei?

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • Nu re
    0 0 0

    Nu re

    Nebūtu slikti, ja tie 2000 neaizbrauktu prom. Stulbi-samazināt darbavietu skaitu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl