IeM izveidota starpinstitucionāla darba grupa turpmāk sekos līdzi austrumu robežas izbūves darbiem

2 komentāri
IeM izveidota starpinstitucionāla darba grupa turpmāk sekos līdzi austrumu robežas izbūves darbiem
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Pēc Valsts kontroles (VK) atklājumiem par iespējamu naudas šķērdēšanu robežas iekārtošanā, Iekšlietu ministrija pastiprinājusi projektu uzraudzību.

Valsts robežsardze nupat saņēma pamatīgu brāzienu saistībā ar, iespējams, izšķērdētiem septiņiem miljoniem eiro austrumu robežjoslas būvniecībā. Bez tā Saeimas komisijā robežsardzes vadībai otrdien nācās uzklausīt arī secinājumus par, iespējams, prettiesiski vai nesaimnieciski iztērētiem vēl apmēram diviem miljoniem.

“Ja paskatāmies, cik daudz normatīvo aktu pārkāpti, sākot no nekustamo īpašumu atsavināšanas, darba veikšanas, iepirkumu procedūras, man ļoti grūti nosaukt par nejaušību,” norāda valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Lasi vēl ”Visatļautība un patvaļa!” Valsts kontrole sašutusi par uz robežas izšķērdētajiem 7,4 miljoniem

Saistībā ar bažām par šogad paredzēto darbu Latvijas Baltkrievijas robežas ierīkošanā robežsardzes šefs Guntis Pujāts uzskata, ka projekta virzība jāuztic jomas profesionāļiem – Nodrošinājuma valsts aģentūrai, taču Iekšlietu ministrija vēl diskutē par to, kurš projektu virzīs.

“Mēs domājam tās kompetences tomēr vai nu sadalīt, vai nu atbilstoši iestādēm, kuras par to atbildīgas, tomēr veikt to uzraudzību. Iekšlietu ministrija ir izveidojusi starpinstitucionālu darba grupu, kas arī turpmāk sekos līdzi robežu izbūves darbiem, lai turpmāk netiktu pieļautas tādas kļūdas, kā tika norādīts VK revīzijas atzinumā,” norāda Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole.

Komisijā secināja, ka šoreiz attiecībā uz skandalozo austrumu robežjoslas būvniecību lēmumus nav nepieciešams pieņemt, jo jau rosinātas dienesta pārbaudes un lietu izmeklē policija.

2 komentāri