Komentāri
Iedzīvotāju visbiežāk ieteiktie prezidenta kandidāti – Levits un Kalniete
Foto: LETA

Atklājot portālu Mansprezidents.lv, no šodienas iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja balsot par pieciem Valsts prezidenta amata kandidātiem, kas iepriekšējā balsošanā ieguvuši vislielāko iedzīvotāju atbalstu.

Kopumā pagājušās nedēļas laikā portālā Manabalss.lv aptuveni 800 iedzīvotāji ieteikuši savus Valsts prezidenta amata kandidātus, piedāvājot vairāk nekā 130 cilvēkus, kas būtu piemēroti šim augstajam amatam.

Visvairāk minēti tiesību eksperts Egils Levits, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (V), Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) un eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Šie cilvēki jau no paša sākuma bijuši līderi, kas kopumā veidoja 61% no ieteikumiem.

Apvienojot iedzīvotāju un politiķu ieteiktos kandidātus, izvēlētas piecas personas, par kurām turpmāk būs iespēja nobalsot portālā “Mansprezidents.lv”. Sākotnējā sarakstā ir četras iepriekš minētās personas, kā arī Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL). Gadījumā, ja politiķi balsojuma laikā nosauks vēl kādu prezidenta amata kandidātu, arī viņš tiks pievienots sākotnējam sarakstam, un arī par viņu varēs virtuāli nobalsot.

Iepriekšējā balsošanā iedzīvotāji kā iespējamos Valsts prezidenta amata kandidātus minējuši sabiedrībā zināmus un ne tik zināmus cilvēkus, sportistus, žurnālistus un literātus. Ieteikts arī kāds vietējā autoservisa darbinieks, skolotāji un pašvaldību darbinieki.

Portāla “Manabalss.lv” vadītāja Madara Peipiņa medijiem šodien stāstīja, ka projekta mērķis ir panākt, ka ikvienam Latvijas pilsonim ir iespēja atklāti paust atbalstu kādam no prezidenta amata kandidātiem. Projekts arī ir aicinājums Saeimas deputātiem par prezidenta caurskatāmu un saprotamu izvēli, ļaujot sabiedrībai iepazīties ar kandidātiem, diskutēt par tiem. “Šī nav iniciatīva par tautas vēlētu prezidentu, bet aicinājums šo procesu veidot caurspīdīgu, saprotamu un atklātu,” teica Peipiņa.

Balsojumā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 16 gadiem. Balsošana notiek, izmantojot internetbankas autorizācijas iespējas. Balsi būs iespējams mainīt, ja parādās kāds prātam tīkamāks kandidāts.

Balsojums notiks līdz brīdim, kad tiks oficiāli izvirzīti prezidenta amata kandidāti. Pēc tam šīs balsis tiks nogādātas Saeimā. Otro reizi balsojuma rezultāts tiks nodots Saeimai Valsts prezidenta vēlēšanu dienā.

Lasi vēl