Iedzīvotāji no valdības ministriem pozitīvi vērtē vienīgi Puntuļa un Linkaita darbu

1 komentārs
Iedzīvotāji no valdības ministriem pozitīvi vērtē vienīgi Puntuļa un Linkaita darbu
IEVA LEINIŠA, LETA/ ZANE BITERE, LETA

Latvijas iedzīvotāji pozitīvi vērtē tikai divu ministru – kultūras ministra Naura Puntuļa (VL-TB/LNNK) un satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) – darbu, liecina pēc laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” pasūtījuma veiktās SKDS aptaujas dati.

Kultūras ministrs minētajā reitingā ieguvis astoņus punktus, bet Linkaits – trīs. Visiem pārējiem Krišjāņa Kariņa (JV) valdības ministriem, tostarp arī premjeram, iedzīvotāji snieguši negatīvu vērtējumu.

No valdības ministriem trešais reitingā jeb pirmais “zem svītras” ar negatīvu darba vērtējumu ierindojies par iekšlietu nozari atbildīgais Sandis Ģirģens (KPV LV), kurš ieguvis vērtējumu -2,5. Aiz viņa seko šo pašu partiju – “KPV LV” – pārstāvošais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ar reitingu -4,9.

Aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) darbs novērtēts ar -5,5, bet viņam seko valdības vadītājs Kariņš ar -6,4 punktiem. Septītajā vietā starp ministriem ar būtiski zemāku darba vērtējumu – -14,8 punktiem – ierindojies ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), bet viņam seko cits “Jaunās Vienotības” pārstāvis – finanšu ministrs Jānis Reirs ar vērtējumu -17,0.

Starp Kariņa valdības ministriem devītais reitingā palicis zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) ar -19,0 punktiem, bet viņam seko tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ar -21,8 punktiem, Ramona Petraviča (KPV LV) ar -28,6 punktiem un izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) ar vērtējumu -29,9.

Reitingu noslēdz divi “Attīstībai/Par!” ministri – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce un jau pieminētā veselības ministre Viņķele, kuru darbs novērtēts attiecīgi ar -30,7 un -44,9.

Politiķu reitingi aprēķināti no aptaujas, kura tika veikta laika periodā no 2019. gada 30. novembra līdz 11. decembrim. Aptaujā piedalījās 1538 respondenti.

1 komentārs