Ideja par tautas vēlētu prezidentu nonāk Saeimā

1 komentārs

Likumdošanas ceļu uzsākusi ideja par tautas vēlētu Valsts prezidentu – pirmdien, 8. decembrī, Saeimā iesniegts partijas No sirds Latvijai sagatavotais un vairāku citu parlamentā pārstāvēto partiju deputātu parakstītais Satversmes grozījumu projekts, kas paredz, ka Valsts prezidentu ievēlē tauta.

Iesniegtās izmaiņas paredz valsts konstitūcijā noteikt, ka ”Valsts prezidentu ievēlē tauta uz pieciem gadiem vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās.” Grozījumu projektu Satversmē parakstījuši visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvji, izņemot Vienotību.

Priekšlikuma iesniedzēji uzskata, ka šādi prezidentam tiks dotas plašākas pilnvaras. Līdz ar izmaiņām prezidents kļūst atbildīgs par savu rīcību tautas, nevis atsevišķu partiju priekšā, nepieļaujot tautai nepieņemamu lēmumu īstenošanu.

Latvijas sabiedrība atbalsta tautas vēlēta prezidenta institūcijas ieviešanu, un pēdējos 15 gados socioloģiskās aptaujas liecina, ka vismaz 74% iedzīvotāju atbalstītu priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu, bet šogad piekrišanu šai iecerei pauduši 82% iedzīvotāju.

Kopainu un politisko spēku atbalstu varēs redzēt nākamnedēļ, kad Saeima balsos par jautājuma nodošanu komisijām.

Savukārt, ja iecere nonāks līdz reālam balsojumam par izmaiņām Satversmē, lemšanas brīdī zālē būs jābūt vismaz 2/3 deputātu, no kuriem 2/3 jāsaka jā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl