1 komentārs
Hosams Abu Meri: Nākotnē būtu jāveido koalīcija ar Saskaņu
Foto: LETA

Valdība ar Saskaņu patlaban nav iespējama, bet nākotnē šā politiskā spēka ņemšana valdošajā koalīcijā stiprinātu Latvijas valsti, intervijā laikrakstam Neatkarīgā pauž no Vienotības saraksta Saeimā ar “mīksto” mandātu iekļuvušais libāniešu izcelsmes gastroenterologs Hosams Abu Meri.

Būdams pirmais arābs Latvijas Saeimā, viņš uzskata, ka kopumā Latvijā nav nopietnu etniskās diskriminācijas incidentu, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm. Nacionālo minoritāšu stāvokļa, cilvēktiesību jautājumos Latvijā nevarot runāt par kādu sliktāku situāciju nekā Eiropas Savienībā (ES) kopumā. Gluži otrādi – mazākumtautības šeit atrodas labākā situācijā nekā daudzās citās ES valstīs, uzskata Abu Meri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautāts, vai pieder pie tā Vienotības spārna, kas saka, ka nekad nestrādās koalīcijā ar Saskaņu, jaunais Saeimas deputāts laikrakstam atbild noraidoši. “Es domāju, ka ar Saskaņu var strādāt kopā, un pieļauju, ka ne tagad, bet vēlāk tas arī noteikti notiks. Šobrīd tam traucē Ukrainas jautājuma dažādā izpratne, Saskaņas aplamā rīcība, nepārtraucot līgumu ar Putina Vienoto Krieviju, kā arī savulaik neviennozīmīgā rīcība latviešu valodas referendumā,” uzskata Abu Meri.

Taču viņš domā, ka nākotnē Saskaņas ņemšana koalīcijā stiprinātu valsti un nāktu par labu iekšējai drošībai. “Manuprāt, šādai koalīcijai būtu jāveidojas. Bet tam, protams, vajadzīgas divas puses: jāmainās gan Saskaņai, gan arī nacionālajām partijām jāsaprot, ka ilgstoši nevar turēt būtisku vēlētāju daļu tādā kā politiskā trimdā. Pagaidām gan es neredzu, ka abas puses būtu gatavas kompromisam,” intervijā Neatkarīgajai klāsta jaunais parlamentārietis.

Abu Meri atklāj, ka tuvāko desmit gadu laikā plāno aktīvi darboties politikā, bet diez vai valdības līmenī. Tomēr, ja partija piedāvātu veselības ministra amatu, sakot, ka neviens Latvijā negrib uzņemties šos pienākumus, viņš, visticamāk, piekristu.

Vaicāts, vai Saeimā organizēs Latvijas-Libānas sadarbības grupu, Abu Meri atbild apstiprinoši, norādot, ka tā ir viņa prioritāte. “Taču vēl es gribētu organizēt arī citas sadarbības grupas ar arābu valstu, ar Persijas līča valstu parlamentiem, jo šajās valstīs ir nozīmīgi investori, kuriem ienākot Latvijā, tiktu veicināta mūsu valsts ekonomiskā attīstība.”

Kā ziņots, Abu Meri 12. Saeimas vēlēšanās no Vienotības saraksta Rīgā startēja ar 17. numuru. Ar vēlētāju vilkto plusiņu atbalstu Abu Meri spēja pakāpties līdz 9. vietai, kas viņam deva iespēju iekļūt parlamentā, Vienotības ministriem uz laiku noliekot Saeimas deputāta mandātus.

TOP komentāri

  • rasa
    0 0 0

    rasa

    Abu Meri varētu pārcelties uz Maskavu un tur paust savas gudrības ,un,nezinot ,kā dzīvojām padomju režīmā,savu filozofiju varētu pietaupīt.Sveši ļaudis jau mūs nekad nesapratīs,bet kvēli runās par lietām ko paši nekad nav baudījuši.Skumji,ka pats pametis savu dzimteni,tur viņa zināšanas būtu vairāk noderējušas nekā te sēdēt parlamentā...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl