Helmanim inkriminē slimības lapas viltošanu

Pievienot komentāru

Aizturēts Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK). Viņam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) inkriminē iespējamu krāpšanu, kas saistīta ar slimības lapas viltošanu.

Pats Helmanis notiekošo sauc par pārpratumu, bet viņa advokāts – par KNAB sarīkotu šovu.

Kā novēroja LNT Ziņas, pēc plkst. 11.00 izmeklētāju un advokāta Saulveža Vārpiņa pavadībā Helmanis ieradās Ogres novada pašvaldības ēkā, kur tika veikta kratīšana viņa kabinetā. Pēc tam KNAB darbinieki Ogres novada domes priekšsēdētāju pavadīja uz operatīvo transporta līdzekli. Politiķis vainu noliedz.

Lasi vēlHelmanis aizvests uz KNAB biroju Rīgā

“Mēs iesim noskaidrosim pāris lietas, un, ko es gribēju jums teikt, – tas ir pārpratums saistībā ar manu slimības lapu, ko izņēmu ASV, kad vērsos pēc palīdzības. Tādā veidā, ka nezināja, ka tāda slimības lapa ir. Es slimoju ar insultu, pēc tam ārstējos, un man bija ilgas veselības problēmas, bet KNAB to visu noskaidros, un tur nebūs nekādas veselības problēmas,” norādīja Helmanis.

Jāpiebilst, ka Helmanis jau savulaik ir bijis aizturēts par iespējamu mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kāds kompromitējošs sižets. Šogad tiesa atstāja spēkā notiesājošu spriedumu šajā lietā, piespriežot politiķim naudassodu.

Advokāts Vārpiņš KNAB aktivitātes saista ar to, ka Helmanis nākamnedēļ gatavojies šo lēmumu pārsūdzēt.