Haoss ar pielaižu piešķiršanu valsts noslēpumam

Komentāri

Gaidāmas izmaiņas kārtībā, kā tiek piešķirta pielaide valsts noslēpumam. Plānots, ka personas, kurām pielaide ir atteikta, tiks iepazīstinātas ar atteikuma iemesliem. Patlaban šādu iespēju nav, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc Latvija ir ierauta starptautiskā tiesvedībā. 

Jautājums par iespējamām izmaiņām kārtībā, kā tiek piešķirta pielaide darbam ar valsts noslēpumu, valdībā tika aktualizēts jau pagājušajā gadā pēc tam, kad Latvija bija saņēmusi nelabvēlīgu Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu. Valdība to nolēma nepārsūdzēt, tādējādi pārmetumus atzīstot par pamatotiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar Cilvēktiesību tiesas spriedumu pastāvošā kārtība, ka atteikumu par pielaides piešķiršanu var pārsūdzēt tikai ģenerālprokuroram, nevis tiesai, turklāt personai ir liegts iepazīties ar atteikuma iemesliem un līdz ar to nav iespēju tos atspēkot, ir pretrunā ar tiesībām uz taisnīgu tiesu.

Pielaižu piešķiršanas kārtības tiesiskumu apšaubījuši arī ministri, kuri nav saņēmuši pielaidi – Baiba Broka un Romāns Naudiņš, kā arī Valsts kancelejas bijusī vadītāja Elita Dreimane, kura amatu zaudēja pēc pielaides anulēšanas.

Ar uzdevumu uzlabot šo regulējumu tika izveidota darba grupa. Ar tās secinājumiem ministrus aiz slēgtām durvīm šodien iepazīstināja SAB direktors Jānis Maizītis.

Premjerministre norāda, ka saskaņā ar jauno kārtību, personām būs iespēja uzzināt iemeslus, kāpēc atteikta pielaide valsts noslēpumam.

Tomēr nav plānots mainīt normu, ka SAB lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, nevis tiesai. Tiek prognozēts, ka jauno regulējumu valdība varētu apstiprināt rudenī.

Tikmēr starptautiskā tiesvedība turpinās. Prasību pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā jau ir iesniegusi Baiba Broka, to gatavojas darīt arī Elita Dreimane, bet Romāns Naudiņš nolēmis ar valsti netiesāties.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl