Grigule gatavojas aiziet gan no Eiropas Parlamenta, gan no nacionālās politikas

11 komentāri
Grigule gatavojas aiziet gan no Eiropas Parlamenta, gan no nacionālās politikas
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

“Es vairs nekandidēšu, jo tā ir vienkārši liela pļāpātuve,” tā LNT Ziņām saka Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks tieši pēc pusgada – šā gada 25. maijā. No Latvijas ievēlēti astoņi eiroparlamentārieši. Vairums plāno kandidēt atkal. Izņēmums gan ir Iveta Grigule. Viņa kandidēja no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), taču vēlāk šo politisko spēku pameta.

“Nē, pietiek! Es vairs nekandidēšu, jo šī ir tāda liela pļāpātuve. Liela “Versaļa”, kas, protams, iekšēji ir komfortabla un spoža, bet reāla labuma, reālas atdeves – uz to ir jāgaida ļoti ilgi. Gadiem,” norāda Grigule.

Tikmēr iepriekšējās vēlēšanās no “Saskaņas” ievēlētais Andrejs Mamikins tagad varētu kandidēt no Latvijas Krievu savienības saraksta. Viņš gan vēl nav izlēmis, vai balotēsies.

“Tāpat kā citi deputāti šeit no citām valstīm – vēl neesot izlēmuši. Kārtība ir tikai Vācijā, vismaz mani kolēģi sociālisti, viņi sastādīja sarakstus jau pagājušajā nedēļā,” saka Mamikins.

Mamikins mēģina pierunāt kandidēt arī Krievu savienības līderi Tatjanu Ždanoku. Ja vienā sarakstā būs Mamikins un Ždanoka, tad tas būs spēcīgs piedāvājums politiskajā flangā, kas orientējas uz krievvalodīgo vēlētāju. Tā spriež eiroparlamentārietis Roberts Zīle. Tāpēc “Saskaņai” būs nopietni jādomā, kā ar to konkurēt.

“Ja tas ir Ušakovs un Vjačeslavs Dombrovskis, piemēram, tad es pieļauju, ka viņi var iegūt abas vietas, un Ždanoka ar Mamikinu nevienu. Bet, ja būs cits sastāvs, tad es domāju, ka Ždanoka iekļūs,” uzskata Zīle.

Politikas kuluāros daudz cirkulējošās runas, ka viņš gatavojas startēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, Rīgas mērs Nils Ušakovs gan noliedz. Arī “saskaņietis” Vjačeslavs Dombrovskis LNT Ziņām atbildēja, ka negatavojas kandidēt.

“Es esmu pagājušā gada kongresā pateicis, ka nepiedalīšos Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Priekšā bija kādi 600…700 partijas biedru, es pateicu, ka es nepiedalīšos vēlēšanās,” norāda Ušakovs.

Pagājušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās triumfēja “Vienotība”, kas par savu saraksta līderi bija izvirzījusi Valdi Dombrovski. Dombrovskis varētu būt “Vienotības” lokomotīve arī tagad gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Eirokomisāra Dombrovska biroja atbildi par politiķa plāniem LNT Ziņām gan neizdevās iegūt. To, ka viņš varētu piedalīties vēlēšanās pieļauj “Jaunās Vienotības” eirodeputāte Inese Vaidere.

“Tādas domas parādās. Man šķiet, ka Valdis Dombrovskis ir viens no pieredzējušākajiem, autoritatīvākajiem cilvēkiem Latvijā, kas šo darbu var darīt, būdams arī Eiropas Komisijas viceprezidents,” saka Vaidere.

Pēc pieticīgajiem rezultātiem Saeimas vēlēšanās virkne atpazīstamu “Jaunās Vienotības” politiķu palikuši bez amatiem. Vaidere atzīst, ka iekšējā cīņa par vietām “Jaunās Vienotības” sarakstā būs sīva.

Eiropas Parlamenta deputāta alga “uz rokas” ir 6700 eiro mēnesī. Turklāt eiroparlamentāriešiem ir pieejami arī dažādi citi bonusi. Pēc Saeimas vēlēšanās vietu uz Latvijas politiskās skatuves ir izcīnījuši vairāki jaunie politiskie spēki, kuri noteikti centīsies gaidāmajās vēlēšanās sastādīt konkurenci esošajiem astoņiem eiroparlamentāriešiem no Latvijas.

11 komentāri