6 komentāri
Grib vākt parakstus par to, lai deputāti ar mantu atbild par saviem lēmumiem
Foto: LETA

Latvijā grasās organizēt parakstu vākšanu par amatpersonu materiālās atbildības ieviešanu. Lēmumu, vai šāda parakstu vākšana maz iespējama, ceturtdien pieņems Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Parakstu vākšanas organizētāji uzskata, ka ”beidzot kādam ir jāuzņemas konkrēta un materiāla atbildība par lēmumiem”.

Iniciatīva, ko iesniegusi biedrība Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā, paredz virknei amatpersonu, tostarp, Saeimas deputātiem, ministriem un Valsts sekretāriem, noteikt personīgu materiālu atbildību, ja viņu pieņemto un parakstīto lēmumu dēļ radušies zaudējumi.

Lemjot par iniciatīvu, Centrālajai vēlēšanu komisijai jāizvērtē, vai biedrības iesniegtais likumprojekts ir pilnībā izstrādāts.

Līdz šim visas iestādes, kuras vēlēšanu komisijai sniegušas savu novērtējumu, to atzinušas par nepilnīgu. Iestādes paudušas, ka patlaban neesot skaidrs, par kādiem zaudējumiem ir runa un kāpēc materiālā atbildība attiecas tieši uz šīm amatpersonām.

Turklāt iniciatīva varot nonākt pretrunā ar Satversmi, kas paredz, ka Saeimas deputātu nevar saukt pie atbildības par viņa balsojumiem parlamentā.

TOP komentāri

 • Skeptiskais
 • oomīte
  +7 +7 0

  oomīte

  Un tas būtu taisnīgi, jo tā ir mūsu nauda bet greizus lēmumus pieņem bikšu deldētāji.
 • rita
  +4 +4 0

  rita

  Tas būtu tikai loģiski, ja jau uzņēmējiem jāatbild ar savu mantu, tad nodokļu tērētājiem arī ir jābūt atbildīgiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl