Godmanis Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Šleseru

0 Komentāru
Godmanis Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Šleseru
Foto: LETA

Ekspremjers Ivars Godmanis 12. Saeimas vēlēšanās startēs vienā sarakstā ar Aināru Šleseru, taču viņa veidotajā partijā “Vienoti Latvijai” nestāsies.

“Domāju, ka mēs nestāsimies partijā. Mēs paši esam vadījuši partijas, tā neskraidām no vienas pie otras partijas. Tikai startēsim vēlēšanās no šī saraksta un paskatīsimies, kāds būs rezultāts. Mums arī nebūs viens premjera kandidāts, ko parasti prasa,” intervijā laikrakstam “Diena” norāda Godmanis.

Iniciatīva par kopīgu startu vēlēšanās, pēc Godmaņa teiktā, nākusi no Šlesera, taču “šis neesot viena cilvēka projekts”.

Intervijā Godmanis minēja trīs galvenās pamatlietas, par kurām iestāsies jaunais politiskais spēks, proti, skaidru Latvijas pozicionējumu Eiropā, sabiedrības saliedētību un ienākumu līmeņa atšķirību mazināšanu. Taču politiskā spēka lielais mērķis esot panākt Eiropas vidējo dzīves līmeni Latvijas iedzīvotāju vairākumam.

Atbildot uz jautājumu, kādas reformas politiskais spēks būs gatavs piedāvāt, Godmanis norāda: “Es gribētu iezīmēt tikai dažas, kas sasaucas ar to, ko mums iesaka Eiropas Komisija. Galvenais jautājums ir par uzņēmējdarbību Latvijā. Kā mēs izturamies pret nacionālajiem uzņēmējiem, kam ir vietējas izcelsmes kapitāls, un kā pret ārvalstu investīcijām. Nodokļu masa, ko tērēt sociālajām un citām vajadzībām, nāk no uzņēmējdarbības. Protams, mēs Eiropas Savienībā nevaram uzsākt protekcionisma politiku – atbalstīt tikai vietējos, bet ārzemniekus diskriminēt. Taču ir pietiekami daudz iespēju vietējos atbalstīt drusku vairāk. Ir standartu, iekšējo noteikumu sistēmas, ko var lietot.”

2014.gada 4.oktobrī Latvijā notiks kārtējās parlamenta vēlēšanas, kurās vēlēsim 12.Saeimu. Saeimas vēlēšanas notiek piecos vēlēšanu apgabalos, un tajās jāievēl 100 Saeimas deputātu.

0 Komentāru