Gobzems: Zakatistovs nav vainīgs, visa atbildība par finanšu mahinācijām ir uz Kaimiņa sirdsapziņas

6 komentāri

Ievilksies par krāpšanu aizdomās turētā “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja Ata Zakatistova izdošana kriminālvajāšanai, jo atbildīgā Saeimas komisija uz trim nedēļām atlikusi Ģenerālprokuratūras iesnieguma izskatīšanu.

Viņi vēlas labāk iepazīties ar apsūdzības pamatojumu. Savukārt Zakatistova tuvākie sabiedrotie paziņojuši, ka kolēģa izdošanu neatbalstīs.

Iesniegums par Zakatistova izdošanu ceturtdien bija uz deputātu galda. Tomēr atvaļinājuma dēļ uz sēdi nebija ieradies par lietu atbildīgais prokurors Māris Urbāns. Līdz ar to nebija neviena, kam deputāti varētu uzdot jautājumus par krāpšanu, kurā it kā piedalījies un aizdomās tiek turēts Zakatistovs.

Neapmierinātību ar šādu apsūdzības uzturētāju attieksmi neslēpa otrs “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs – Artuss Kaimiņš, kurš, par spīti savstarpējām domstarpībām, metās kolēģi aizstāvēt.

“Šajā gadījumā mēs tiekam ierauti divu biznesmeņu savstarpēja karā caur deputātu, konkrēti, Zakatistova prizmu. Tas jau ir tas galvenais uzdevums – noņemt no trases, lai cilvēks nevarētu strādāt, būt Saeimas deputāts. Ja viņš būtu ierindas deputāts jeb planktons, tad tāda papīra nebūtu,” sacīja Kaimiņš.

Viņš uzskata, ka Zakatistovs ir kļuvis par upuri uzņēmuma “Eco Baltija” īpašnieku Māra Simanoviča un Viestura Tamuža strīdā. Kā zināms, arī Tamužam uzrādītas apsūdzības. Izmeklētājiem ir aizdomas, ka uzņēmums “Eco Baltija” maksājis Zakatistovam par neesošām konsultācijām.

Tomēr deputāti nevēlējās pieņemt lēmumu pirms prokurora uzklausīšanas, kas notiks tikai pēc trim nedēļām. Līdz tam politiķi lūgs iespēju iepazīties ar apsūdzības būtību. To gatavojas aplūkot arī Kaimiņš, pret kuru KNAB joprojām turpina izmeklēšanu izdalītā lietā par “KPV LV” nelikumīgu finansēšanu. Kolēģi gan šajā apstāklī nesaskata riskus.

Tikmēr citi deputāti atgādināja, ka pirms trim mēnešiem izdeva vajāšanai kolēģi Juri Jurašu (JKP), kuram tas pats prokurors Urbāns inkriminēja valsts noslēpuma izpaušanu. Tikai šonedēļ Jurašs esot izsaukts uz pratināšanu, bet lieta joprojām nav nodota tiesai.

Neskatoties uz Urbānam veltīto kritiku, vairums deputātu sola balsot par Zakatistova izdošanu, jo nav pierādījumu, ka viņš tiktu politiski vajāts. Divi deputāti balsos pret. Viens ir Kaimiņš, bet otrs – no “KPV LV” izmestais Gobzems, kurš savulaik bija Zakatistova advokāts.

“Atis Zakatistovs nav vainīgs šajā situācija, es domāju, ka visa atbildība un visa vaina ar jebkuriem pārmetumiem par finanšu mahinācijām ir jāuzņemas deputātam Artusam Kaimiņam,” uzskata Gobzems.

Arī Zakatistovs uzsver, ka izdošanas gadījumā, visticamāk, nenoliks deputāta mandātu. “Paldies, ka jūs uzdodat šo jautājumu, bet, es atkārtošos, es neesmu vainīgs!”

Zakatistova izdošana nozīmēs, ka valdošās koalīcijas pārstāvniecība Saeimā saruks vēl par vienu balsi, laikā, kad tuvojas Valsts prezidenta vēlēšanas.