Gobzems Saeimā uzrādījis sadarbspējīgu sertifikātu

8 komentāri
Gobzems Saeimā uzrādījis sadarbspējīgu sertifikātu
PAULA ČURKSTE, LETA

Saeimas deputāts Aldis Gobzems (LuK) parlamentā uzrādījis negatīvu Covid-19 testa rezultātu, lai piedalītos plenārsēdē, noskaidroja aģentūra LETA.

Sēdes sākumā Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) aicināja Gobzemu atstāt Saeimas sēžu zāli, jo viņš nebija uzrādījis sadarbspējīgu sertifikātu, tomēr parlamentārietis uzstāja, ka vēlas runāt par procedūru.

Beitnere-Le Galla izsludināja tehnisko pārtraukumu uz 15 minūtēm un aicināja deputātus gatavoties darbam e-Saeimā. Pa to laiku Gobzems uzrādīja nepieciešamo dokumentu, tāpēc parlamenta sēdei vajadzētu turpināties klātienē.

Jau ziņots, ka 2. septembrī Saeima pārtrauca darbu klātienē, lai to turpinātu e-Saeimā, jo Gobzems atteicās uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Arī šodien, 9. septembrī, pirms ieiešanas zālē Saeimas deputātiem tika pārbaudīts, vai viņiem ir kāds no trim sertifikātu veidiem, ar kuriem paredzēta dalība parlamenta sēdē. Nevakcinētiem un pēdējo sešu mēnešu laikā Covid-19 nepārslimojošajiem deputātiem ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.

Gobzems ar pirms nedēļas pieņemtu lēmumu ir izslēgts no dalības vēl gaidāmajā 9. septembra Saeimas sēdē, kuras norise ir plānota pēc 2. septembra sēdes beigām.

Kā novēroja aģentūra LETA pie ieejas Saeimas sēžu zālē dežurē policists, tāpat Saeimas ēkā atrodas vēl daži policisti. Iepriekš Saeimas darbības vēsturē policisti ir bijuši tie, kuri parlamenta uzdevumā ir norādījuši konkrētam deputātam, ka viņam ir aizliegta dalība parlamenta sēdē.

8 komentāri