Gobzems Saeimā panāk “klusuma brīdi” neizpildītajam solījumam par mediķu algu celšanu

20 komentāri
Gobzems Saeimā panāk “klusuma brīdi” neizpildītajam solījumam par mediķu algu celšanu
KASPARS KRAFTS, F64

Trešdien Saeimā, debatējot par grozījumiem likumā “Par valsts pensijām”, deputāts Aldis Gobzems rosināja septiņas minūtes veltīt klusuma brīdim par neizpildīto solījumu celt mediķu algas par 20%.

Gobzems, nākot pie tribīnes, rosināja apvienot divus debašu laikus, kas kopumā dod iespēju runāt septiņas minūtes. Tā vietā, lai runātu par priekšlikumu, viņš rosināja septiņas minūtes pavadīt klusumā, atzīmējot koalīcijas deputātu lēmumu nepildīt mediķiem doto solījumu.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) šādi rīkoties neļāva, uzsverot, ka debašu laiks ir jāizmanto, lai runātu par priekšlikumiem. Īsi aprunājoties ar Gobzemu, Saeimas sēdē tika izsludināts piecu minūšu tehniskais pārtraukums.

Foto: KASPARS KRAFTS, F64

Tā laikā opozīcijas deputāti stāvēja kājās un klusēja, izpildot Gobzema rosinājumu. Koalīcijas deputāti šo iniciatīvu ignorēja, paliekot sēžam savos krēslos vai pastaigājoties pa zāli.

Pēc ”klusuma brīža” Gobzems, kurš stāvēja tribīnē, nevēlējās to uzreiz atstāt, bet galu galā deva vietu nākamajam kolēģim.