Gobzems pauž pārliecību, ka viņa valdība tiks pirmdien apstiprināta. Ja tas nenotiks, atbildīga būšot JKP

11 komentāri

Buksē Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (“KPV LV”) vadītās sarunas par valdības izveidošanu. Vairāki iespējamie koalīcijas partneri izvirzījuši prasības, kuras ir ļoti grūti visas vienlaikus apmierināt.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicinājusi no sarunām izslēgt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un veidot mazo – četru partiju koalīciju. Savukārt nacionāļi līdz šim teikuši, ka šāda koalīcija tikai ar 53 balsīm Saeimā ir nevēlama, jo būs pārlieku nestabila. Parādījušās arī plaisas “KPV LV” iekšienē. Gobzema vēlmi strādāt ar ZZS neatbalsta Artuss Kaimiņš.

Tas viss nozīmē, ka steigšus būs jāpanāk ļoti daudzi kompromisi, lai Gobzema valdībai nākamās nedēļas sākumā būtu jebkādas izredzes saņemt Saeimas vairākuma atbalstu.

JKP ceturtdien izplatīja paziņojumu, mudinot Aldi Gobzemu no koalīcijas sarunām izslēgt ZZS, kura sevī visvairāk iemiesojot tā saukto “veco politiku”, ko jaunajām partijām vēlētājs esot uzticējis mainīt. JKP ieskatā, bez ZZS četru partiju veidotai koalīcijai balsu pietiek.

Jānis Bordāns
JKP valdes priekšsēdētājs

Valda Dombrovska valdība nenobijās ar 53 balsīm uzsākt strādāt pašā grūtākajā finansiālajā brīdī un atrisināja visus jautājumus. Nākamajā valdībā viņam bija 56 balsis, es domāju, arī šis ir iespējams.

“Matemātika ļauj izveidot valdību bez ZZS, es nesaprotu, kāpēc to nevar izdarīt? Kāpēc tas ZZS ir tik svarīgs, tai skaitā Aldim Gobzemam? Es tiešām to nesaprotu,” norāda Saeimas deputāts Krišjānis Feldmanis (JKP).

Sašutumu par šādu nostāju neslēpj ZZS, kas mudina Gobzemu no sarunām izslēgt pašu JKP.

“Mēs aicināsim Gobzema kungu atjaunot sarunas ar “Attīstībai/Par!”, jo JKP joprojām ir priekšvēlēšanu gaisotnē, kas pilnīgi nedomā par valsti, bet domā tikai par krēsliem, kuru skaits acīmredzot ir par mazu,” bilst ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

Vēl vairāk situāciju sarežģī Nacionālās apvienības uzstādījums neatbalstīt valdību, kurai nav stabila vairākuma un kuru tāpēc var nākties stiprināt ar “Saskaņas” tiešu vai netiešu atbalstu.

Tomēr Gobzems pauž pārliecību, ka viņa valdība tiks pirmdien apstiprināta, taču, ja tas nenotiks, atbildīga būšot Bordāna partija.

Aldis Gobzems
Ministru prezidenta amata kandidāts (“KPV LV”)

JKP pieļauj ļoti būtisku kļūdu, un šī kļūda nozīmē to, ka trešās vai ceturtās iespējamās valdības vadītāji būs cita auguma vīri no “Taureņu pirtīm”. Šo valdību, ja viņu neapstiprinās, gāzīs JKP.

Gobzema nevēlēšanos no sarunām izslēgt ZZS gan kritizē partijas līderis Artuss Kaimiņš.

“Tā ir maniem vēlētājiem sen teikta pārliecība, ka Latvijas lielākā nelaime ir Aivars Lembergs,” bilst Kaimiņš.

Tikmēr pats valdības veidotājs sociālajos tīklos uzsvēris, ka neko sliktu tajā, ka Aizsardzības ministriju vadīs Raimonds Bergmanis, bet zemkopības – Armands Krauze, neredzot. Viņš devis laikus JKP līdz sestdienas vakaram paziņot lēmumu par dalību valdībā bez ZZS.

TOP komentāri

 • Renārs Ziņģis Fridrihsons
  +8 +8 0

  Renārs Ziņģis Fridrihsons

  Nu ja tas nenotiks tad ceru uz ārkārtas vēlēšanām. Ne ZZS ne kādu citu nevēlos redzēt!
 • Janis Balodis
 • Ligija Plone
  +3 +3 0

  Ligija Plone

  Liekās mūsu valstī valdības ilgi nebūs...... Katrs rāda savus niķus .Vēlēšanas bez partijām vajag.Katrs atbild par sevi nevis gaida pacelto pirkstu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl