Gobzems par valdības veidošanu: Man balsis parlamentā ir savāktas. Jautājums ir tikai par JKP

Pievienot komentāru

Krietni sarukušas premjera amata kandidāta Alda Gobzema (“KPV LV”) izredzes iegūt Saeimas atbalstu viņa veidotajai valdībai.

Ar Gobzema piedāvāto nākamās valdošās koalīcijas modeli nav apmierināta Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas ceturtdien kategoriski paziņoja, ka vienā valdībā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) nestrādās. Tātad JKP neatteiksies no savas “sarkanās līnijas” pret ZZS.

JKP lēmums nozīmē, ka, ļoti iespējams, Gobzema valdību apstiprināšanai Saeimā balsu pietrūks. Gobzems aicina partiju vēl pārdomāt līdz sestdienai.

Jānis Bordāns
JKP priekšsēdētājs

Ziniet, ja Latvijas karogam sarkanās līnijas noņem, tad paliek tikai balta lupata vai baltais karogs. Es domāju, ka šīs līnijas nav jāņem nost.”

Savukārt Gobzems pauda: “Valdība ir gatava. Man patiesībā uz šo brīdi balsis parlamentā ir savāktas. Jautājums ir tikai par JKP. Šo valdību, ja to neapstiprinās, gāzīs JKP.”

Ar Gobzema piedāvāto nākamās valdošās koalīcijas modeli nav apmierināta JKP, kas ceturtdien kategoriski paziņoja, ka vienā valdībā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) nestrādās.

Jau pēc JKP paziņojuma par nesadarbošanos ar ZZS arī premjera kandidāta Gobzema pārstāvētās partijas “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš pavēstīja, ka viņam nav pieņemama ZZS.