Gobzems par valdības veidošanas sarunām: Līgava pirms precībām ir jāiepazīst

3 komentāri
Gobzems par valdības veidošanas sarunām: Līgava pirms precībām ir jāiepazīst
IEVA LEINIŠA, LETA

“Līgava pirms precībām ir jāiepazīst,” komentējot sešu partiju sarunas par iespējamo sadarbību nākamajā valdībā, ceturtdien sacīja Aldis Gobzems, kuram Valsts prezidents uzticējis veidot jauno valdību.

Bez acīmredzama progresa sarunas ir turpinājušās jau trešo dienu pēc kārtas. Gobzems aicina apbruņoties ar pacietību. Lēno ritējumu viņš pamato ar to, ka pie viena galda sēž sešas partijas, kurām ir ideoloģiskas pretrunas.

Premjera amata kandidāts uzsver, ka viņa galvenais uzdevums ir izveidot tādu valdību, kas nesastrīdētos jau pirmajā dienā. Valdības vadīšana un veidošana nav process, kurā ir “kāds aunu bars, kurš ar galvu skrien sienā,” sacīja Gobzems.

Aldis Gobzems
premjera amata kandidāts (“KPV LV”)

Tas ir radošs process, kurā radoši un, teiksim, ar intelektuāliem risinājumiem ir jāatrod, teiksim, optimālākais veids, kā nonākt līdz rezultātam. Ja kāds grib neizveidot valdību, protams, viņam jārīkojas ir kā aunam, un jāskrien ar galvu sienā. Bet, par laimi, mūsu frakcijā tādu cilvēku nav.

Potenciālos partnerus Gobzems ceturtdien informējis, ka partija “KPV LV” plāno iesniegt likuma izmaiņas, lai noteiktu, ka lēmums par pielaidi valsts noslēpumam specdienestiem ir jāpieņem trīs nedēļu laikā. No ieceres par automātisku pielaidi visiem Saeimas deputātiem partija “KPV LV” ir atteikusies, jo par to nebūtu iespējams operatīvi vienoties.

Kā ziņots, Satversmes aizsardzības birojam var būt nepieciešams pat pusgads, lai izlemtu, vai piešķirt pielaidi valsts noslēpumam.

3 komentāri