Gobzems: Mūsu mērķis ir izveidot valdību, nevis pirmajā dienā nonākt strupceļā

2 komentāri

Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Aldis Gobzems (“KPV LV”) otrdien, 27. novembrī, ķērās pie valdības veidošanas.

Diena aizvadīta, bet potenciālie koalīcijas partneri – sešas partijas – paguva apspriest vien lielākoties organizatoriskas dabas jautājumus. Proti, sarunas bija par to, kā sarunāties. Kopumā plānoti 10 sarunu raundi.

Alda Gobzema valdības veidošanas sarunas notika Saeimā, “KPV LV” frakcijas apspriežu zālē. Tikšanās ilga vairāk nekā stundu, un tajā piedalījās visas Saeimā ievēlētās partijas, izņemot “Saskaņu”.

Nominējot Gobzema kandidatūru, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ministru kabineta izveidei viņam deva divas nedēļas laika. Gobzems ir apņēmības pilns šajā termiņā iekļauties un potenciālajiem koalīcijas partneriem otrdien galdā liku sarunu darba plānu, ko kopā ar sarunu konfidencialitātes vienošanos puses parakstīja.

Aldis Gobzems
“KPV LV” premjera amata kandidāts

Tās būs aptuveni 10 tikšanās ar regularitāti vienreiz dienā. Mūsu mērķis ir pakāpeniski iziet sarunu procesu, gan izrunāt tehniskos jautājumus, kāds būs ministru kabineta darbs no tehniskā viedokļa, pēc tam iziet programmātiskos jautājumus, uzklausīt. Sākotnēji katra partija iesūtīs arī savu redzējumu. Mūsu mērķis ir izveidot valdību, nevis valdības veidošanas pirmajā dienā nonākt strupceļā.

Sarunās šobrīd piedalās kopumā sešas partijas, no kurām “sarkanās līnijas” līdz šim ir novilkusi tikai viena – Jaunā konservatīvā partija (JKP) nav gatava strādāt vienā valdībā ar ZZS.

“Mums bija jābūt klāt sarunās, mēs gribam zināt kādas partijām ir pozīcijas, kādas Gobzema kungam pozīcijas. Attiecībā uz valdības sastāvu, kādu mēs redzam, tas saglabājas. Mēs šobrīd neredzam šķēršļus, lai mēs Gobzema kungam neiesniegtu piedāvājumus valdības veidošanai,” norādīja JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Savus piedāvājumus gatavos arī citas partijas. Pēc to apkopošanas varēs sākties diskusijas par to, cik lielā mērā katrs politiskais spēks ir gatavs piekāpties.

Nākamā partiju tikšanās plānota trešdien pievakarē. Tajā plānots spriest par Ministru prezidenta un ministru pienākumiem, definēt parlamentāro sekretāru uzdevumus, kā arī definēt valdību veidojošo Saeimas frakciju vadītāju un deputātu pienākumus un tiesības.

2 komentāri