Gobzems gada laikā sola dibināt jaunu partiju

9 komentāri
Gobzems gada laikā sola dibināt jaunu partiju
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Pērn no partijas “KPV LV” izslēgtais Saeimas deputāts Aldis Gobzems gada laikā jeb vēlākais līdz 2021. gada pavasarim plāno dibināt jaunu partiju.

Savus nolūkus politiķis atklājis paziņojumā sociālajos tīklos, kā arī intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”. Vaicāts, kas būs viņa sabiedrotie jaunajā partijā, politiķis vairījās nosaukt konkrētus vārdus, bet vienlaikus akcentēja, ka viņam “kā jaunam cilvēkam patīk ieklausīties cilvēkos ar pieredzi”.

Gobzems prognozēja, ka partijas dibināšanas kongress notiks ne vēlāk kā gada ietvaros no šīs dienas.

Politiķis arī ieskicēja dažus topošās partijas mērķus, tostarp viņš vēlas piedāvāt pāriet uz tautas vēlētu prezidentu, kā arī piedāvāt pāriet uz jauktu, ja ne mažoritāru vēlēšanu sistēmu. Viņš vēlētos, lai par deputātiem var kļūt arī cilvēki bez politiskās piederības kādai partijai, turklāt, lai viņus arī varētu atsaukt no amata.

Tāpat politiskais spēks būs par lielākām pilnvarām premjeram un ministriem, paziņojumā sociālajos tīklos norādījis Gobzems. Politiķis arī raksta, ka Saeimai jākļūst profesionālākai, “ļaujot deputātiem strādāt arī citus darbus, kā tas bija pirmskara Latvijā”.

“Mērķis ir padarīt valsti mazāk atkarīgu no ierēdņiem, piesaistīt politikai spēcīgākos, nevis partiju pakalpiņus, un tādējādi lēmumus ātrākus un precīzākus,” pauž politiķis norādot, ka pašlaik visi svarīgie jautājumi esot nogrimuši birokrātijas purvā.

Viņaprāt, esošā vēlēšanu sistēma “nostiprina politisko partiju karteli” un principā vairs neesot svarīgi, par ko balsot.

Politiķis arī uzsvēra, ka vēlas izslēgt jebkādas manipulācijas ar savu uzvārdu.

Kā vēstīts, Gobzems no partijas “KPV LV” tika izslēgts pērn februārī. Vēlāk partijas biedri viņu izslēdza arī no Saeimas frakcijas, līdz ar to viņš patlaban parlamentā strādā kā neatkarīgais deputāts.
9 komentāri