Gobiņš noliedz Gobzema izteikumus par viņa saistību ar naudas piedāvājumu “KPV LV”

5 komentāri
Gobiņš noliedz Gobzema izteikumus par viņa saistību ar naudas piedāvājumu “KPV LV”
EDIJS PĀLENS, LETA

Vairāku ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni interesēm saistītu Latvijas uzņēmumu amatpersona Aivars Gobiņš noliedz Saeimas deputāta Alda Gobzema (KPV LV) izteikumus par viņa saistību ar Artusa Kaimiņa piedāvājumu “KPV LV” saņemt 100 000 eiro “no Rūdolfa”.

Gobiņš, kuru Gobzems Saeimas debatēs nodēvēja par “Meroni kasieri”, aģentūrai LETA noliedza arī to, ka šajā saistībā būtu aicināts uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Kā ziņots, trešdien debatēs par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības apstiprināšanu Gobzems apgalvoja, ka Kaimiņš esot ticies ar kādu “Gobiņa kungu”, kurš tautā esot zināms kā “Meroni kasieris”, un partijas “Vienotība” politiķi Arti Kamparu. Gobzems atsaucās uz sarunu, kurā esot piedalījies gan viņš, gan Kaimiņš un vēl kādas trīs personas un kurā Kaimiņš esot norādījis, ka situācijā, kad partijai nav naudas, “Rūdolfs ir gatavs dot 100 000 eiro”, turklāt esot plāns naudas atmazgāšanai. Sarunā klātesošie esot noraidījuši šo ideju, un kopš tā laika esot sācies konflikts starp Kaimiņu un viņu, apgalvoja Gobzems.

Aģentūra LETA jautāja Gobiņam, vai viņš ir ticies ar Kaimiņu, vai ir notikusi šāda naudas došana, kā arī – vai viņš ir ticis izsaukts uz KNAB, uz ko saņēma atbildi “nē”.

Jau ziņots, ka “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars aģentūrai LETA sacīja, ka Gobzema paustais ir “pilnīgas muļķības”. KNAB neesot lūdzis Kamparu sniegt skaidrojumus par Gobzema pausto.

Gobzems atsaucās uz sarunu, kurā esot piedalījies gan viņš, gan Kaimiņš un vēl kādas trīs personas un kurā Kaimiņš esot norādījis, ka situācijā, kad partijai nav naudas, “Rūdolfs ir gatavs dot 100 000 eiro”, turklāt esot plāns naudas atmazgāšanai. Sarunā klātesošie esot noraidījuši šo ideju un kopš tā laika esot sācies konflikts starp Kaimiņu un viņu, apgalvoja Gobzems.

Politiķis trešdien aģentūrai LETA norādīja, ka īsi pēc Saeimas sēdes viņu uzrunājis KNAB vadītājs Jēkabs Straume, aicinot ierasties birojā, lai sniegtu paskaidrojumus par šodienas izteikumiem. Gobzems uzsvēra, ka liecinās pret Kaimiņu un ka viņš zina “pietiekoši daudz” par Kaimiņa dzīvi. Gobzems paskaidrojumus sniegšot piektdien, 25.janvārī.

Vaicāts, kāpēc agrāk nevērsās tiesībsargājošajās institūcijās, Gobzems atbildēja, ka līdz pēdējam “tiešām ticējis”, ka Kaimiņa izteikumi “nav taisnība un ka tas ir tikai teātris”.

Tāpat vēstīts, ka Šveices advokāts Meroni tika iecelts par smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas glabātāju tiesvedības laikā, taču ir saņēmis oponentu kritiku, ka viņš šo statusu izmantojis, lai pats gūtu ietekmi Ventspils tranzīta uzņēmumos, savukārt Aivars Gobiņš ieņem dažādus amatus ar Meroni saistītos uzņēmumos.

Tikmēr KNAB lietvedībā ir kriminālprocess, kurā par nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizdomās turētā statuss piemērots 13.Saeimas deputātiem Kaimiņam un Atim Zakatistovam (KPV LV).

Savukārt KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka kriminālprocesā notiek izmeklēšana, līdz ar to detalizētāku informāciju saistībā ar to KNAB nevar sniegt, tostarp birojs arī neatklāj, kad lietu nodos kriminālvajāšanai.

“Papildus norādām, ka KNAB vērtē visu saņemto informāciju un pievērš uzmanību jebkurai informācijai publiskajā telpā par iespējamiem pārkāpumiem, kuru izskatīšana ir KNAB kompetencē. Vienlaikus norādām, ka par iespējamām un konkrētām pārbaudēm KNAB komentārus nesniedz, lai netiktu apdraudēta vai kavēta šo pārbaužu gaita,” norādīja birojā.

KNAB gan apstiprināja, ka biroja priekšnieks Jēkabs Straume ir Gobzemu aicinājis vērsties KNAB, ja deputāta rīcībā ir informācija par iespējumu likumpārkāpumu. Birojā nekomentēja, kad Gobzems varētu ierasties sniegt informāciju.

5 komentāri