GKR priekšvēlēšanu programmā sola pārbūvēt visus lielākos Rīgas tiltus un paaugstināt izglītības darbinieku algas

7 komentāri

“Gods Kalpot Rīgai” (GKR) ir pirmā partija, kas sestdien darījusi zināmu pilnu kandidātu sarakstu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Partijas kongresā izceltas arī priekšvēlēšanu programmas prioritātes – ielu un tiltu remontēšana.

Šī būs pati pirmā reize, kad “Gods Kalpot Rīgai” startēs kā atsevišķa partija, bez sadarbības ar ”Saskaņu”. Esot gatavi pierādīt rīdziniekiem, ka neesot ”Saskaņas” piedēklis. “Mēs neesam nevienas partijas satelītpartija vai filiāle. Mēs tiešām esam stipri un varam startēt atsevišķi,” kongresā sacīja Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR).

Partijas prioritāte būšot Rīgas ielu un tiltu remontēšana. Sola mikrorajonos veidot jaunas autostāvvietas, labiekārtot parkus un iznīdēt azartspēles. Skolotāju algas 2000 eiro mēnesī, bērnudārzu pedagogiem 1500 eiro. Pēc diviem gadiem vairs nebūšot rindas uz bērnudārziem. Plašs sociālo pabalstu grozs. Savukārt amatos vairs nebūšot politiskie ielikteņi.

“Uz visiem amatiem iecelt atklātos konkursos – kā departamenta direktorus, tā visas valdes, padomes – atklātos konkursos. Piesaistīt neatkarīgas institūcijas,” sola Burovs.

”Gods Kalpot Rīgai” balsošanas biļetenā būs 63 kandidāti. Daudzi skolu direktori, vairāki sportisti, piemēram, Marians Pahars, kultūras darbinieki- kā aktieris Jakovs Rafalsons. Pirmajā desmitniekā arī no Zaļās partijas pārnākušais Viesturs Silenieks.

“Tas mani iedvesmoja iet pie darītājiem, kuri dara. Es gribu būt kopā ar tiem, kas dara,” TV3 ziņām norādīja Silenieks (GKR).

”Gods Kalpot Rīgai” ārkārtas kongresā tika plaši skaidrots, kāpēc virzīja Rīgas domi uz atlaišanu – izbeigt darba sabotēšanu. “Parādīt to, ka mēs nebaidāmies šos krēslus pazaudēt, bet iegūt jaunu kvalitāti. Jaunus standartus un jaunus uzstādījumus,” saka Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs (GKR).

Un tajos vairs nebūšot vietas tam, kas noticis līdz šim. Neesot bijis pieļaujams, ka partija ”Saskaņa”, no tās izslēgtie un aizgājušie biedri, “Saskaņas” pelēkie kardināli centušies lobēt savtīgo labumu, kas bijis klajā pretrunā rīdzinieku interesēm.

“Intrigas, savstarpējās intereses, ultimāti. Lai tur atkal ieceltu savu cilvēku, lai kontrolētu. Kontrolētu procesus, kas ir izdevīgi atsevišķiem cilvēkiem,” norāda Burovs.

Kongresā pausta vilšanās, ka kādreizējais sabiedrotais, partija “Saskaņa” iedūris dunci mugurā. Nu, kur vēl tālāk. Nu kur vēl tālāk. Pašu sadarbības partneri, kas zvēr uzticību līdz kapa malai,” pauž GKR priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Savukārt tas, ka no pašas “Gods Kalpot Rīgai” valdes aizgājuši seši locekļi, kongresā saukts par pašattīrīšanos. GKR ir pārliecināts, ka ārkārtas vēlēšanās Rīgas domē būs vairāku partiju koalīcija.

7 komentāri