Ģirģens: Pret Valsts drošības dienestu ir sākta labi organizēta nomelnošanas kampaņa

13 komentāri
Ģirģens: Pret Valsts drošības dienestu ir sākta labi organizēta nomelnošanas kampaņa
UNA KUPRUKA, LETA

Vai tomēr tiks apturēta Valsts drošības dienesta (VDD) jaunās ēkas celtniecība nu jau skandalozajā adresē Teikā, Brīvības gatvē 207?

Tas skaidrāks kļūs jaunnedēļ. Šis būs koalīcijas viens no apspriežamajiem jautājumiem, bet jau piektdien saasinājušās viedokļu sadursmes starp iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (“KPV LV”) un tieslietu ministru Jāni Bordānu (JKP).

Iekšlietu ministram radies iespaids, ka saistībā ar VDD jaunā kompleksa būvniecības kritizēšanu pret specdienestu esot sākta labi organizēta nomelnošanas kampaņa.

“Tas ne tikai saknē diskreditē sabiedrības iniciatīvu, bet kārtējo reizi rada kaitējumu valsts reputācijai un drošībai. Nav pieļaujams, ka augsta ranga politiķi vai ar viņiem saistītās personas publiski nepamatoti noniecina valsts drošības iestādi,” norāda Ģirģens.

Iekšlietu ministra birojā TV3 Ziņām atzina, – ar to domāta JKP un tās tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumi par VDD. Šonedēļ saceltā jezga ap specdienesta jaunās ēkās būvniecību zaļā zonā, pret kuru iebilst 15 000 iedzīvotāju, deva iespēju vēlreiz atgādināt partijas nostāju – neatbalstīt Normundu Mežvietu kā VDD priekšnieku; un ka trīs drošības iestādes valstī pēc būtības ir par daudz. Turklāt tieslietu ministrs uzsver, – zinot daudzos miljonus eiro, cik VDD jaunā ēka izmaksās, esot tagad jānorauj stopkrāns. Jāatgādina, ka izmaksas ir noslepenotas no sabiedrības.

“Tas bīstamais, ka šādā formā tiek izgāzti nenormāli liela nauda, bet efektivitāte ir nulle. Ir ļoti labi, ka nav uzsākta būvēšana! Nepanāca, ka ar slepeniem lēmumiem pieņemti valsts līdzekļus izšķērdējoši pasākumi un ka netika attīstītas absolūti nevajadzīgas lietas,” saka Bordāns.

Kā turpmāk rīkoties, tieslietu ministrs ar savu redzējumu iepazīstinās jaunnedēļ.

“Savu piedāvāto ideju esam šobrīd nosūtījuši premjeram. Tas varētu būt diezgan kardināli! Ir priekšlikumi, kā vajadzētu tālāk attīstīties drošības dienestiem un kā tos padarīt efektīvākus,” bilst Bordāns.

To, ka iecere būvēt VDD jaunu ēku Brīvības gatvē 207 ir jāaptur, uzsver vēl viens koalīcijas partneris – “Attīstībai/Par!”. Zīmīgi, ka to saka Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs.

“Es neesmu pret VDD, es neesmu pret to, ka ir jāceļ jauna ēka. Esmu par to, ka ir jāizskata variants to celt citā vietā, saglabājot rīdziniekiem tur parku,” norāda Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”).

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Savukārt Rīgas mēru Oļegu Burovu (GKR) pārsteidz, ka Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) Valsts drošības dienesta vajadzībām piedāvāja tikai divas lokācijas.

“VNĪ ir pietiekami daudz tukšu ēku pilsētā. Piemēram, pie Brasas tilta, kur atrodas iekšlietu ministrijas Rīgas reģionālās pārvaldes ēkas, Gaujas ielā 15, ir māja ar platību 7000 kvadrātmetru, kas jau no 2014. gada stāv tukša,” saka Burovs.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Lai vai kāds būs pavērsiens jaunnedēļ, jo izmaiņas var veikt valdības lēmums, VDD akcentē,– viņiem ir nepieciešamas jaunas telpas. Esošās neatbilst NATO dalībvalsts drošības standartiem, nevarot paplašināt funkcijas un nav telpu papildu darbinieku pieņemšanai.

Lasi vēl Cīņa, lai nepieļautu specdienesta ēkas būvniecību Teikā, uzņem apgriezienus