Ģirģens par cigarešu kontrabandu: Izplatīta nomelnojoša informācija par iekšlietu dienestiem

9 komentāri

“Uzskatu, ka ir izplatīta nomelnojoša informācija par iekšlietu dienestiem,” tā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), komentējot tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) teikto, ka tiesībsargu nespēja tikt galā ar cigarešu nelegālu apriti rada aizdomas par šī rūpala piesegšanu “augstā līmenī”.

Ģirģens aicina tieslietu ministru ar viņa rīcībā esošo informāciju vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) vai Iekšējās Drošības birojā (IUB).

“Tieslietu ministrs – tā ir augsta amatpersona valstī, un arī viņš zina, ka ir Krimināllikuma 315. pants, kas paredz kriminālatbildību par noziegumu neziņošanu. Ja tieslietu ministra rīcībā ir konkrēti fakti, tad viņam ir jādodas vai nu uz KNAB vai Iekšējās Drošības biroju. Pēc manā rīcībā esošās informācijas Iekšējās Drošības birojs no Bordāna joprojām nav saņēmis iesniegumu,” norādīja Ģirģens.

Vienlaikus ministrs informēja, ka pēdējo divu gadu laikā saistībā ar nelegālo cigarešu aprites apkarošanu Valsts policija veikusi 6879 reidus, ir uzsākts 221 kriminālprocess un sastādīti 5149 administratīvie procesi.

“Valsts policija un Valsts robežsardze kopā pa pēdējiem diviem gadiem ir konfiscējusi 139 miljonus vienību cigarešu. Tas ir viss bez muitas darba vēl. Tas ir ļoti ievērojams apjoms,” pauda Ģirģens.

Iepriekš jau vēstīts, ka 21. un 22. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde veica 89 vērienīgas kratīšanas ”Rīgas centrāltirgus” teritorijā un citviet Rīgas reģionā ar mērķi apkarot nelegālo akcīzes preču apriti.

Aizdomās par akcīzes preču nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa, kopumā aizturētas 12 personas.

Lasi vēl Starp centrāltirgus cigarešu tirgošanas lietā apcietinātajiem ir divi uzņēmēji

9 komentāri