Gatavojoties bēgļu uzņemšanai, Straujuma rosina veidot darba grupu

1 komentārs

Lai sagatavotos bēgļu uzņemšanai Latvijā, premjerministre uzdevusi izveidot darba grupu. Šāds lēmums seko pēc Eiropas Savienības iekšlietu ministru tikšanās, kurā vakar tika panākta vienošanās bēgļu izmitināšanu sākt oktobrī. Tomēr dalībvalstis pagaidām ir gatavas uzņemt mazāku skaitu bēgļu, nekā to bija paredzējusi Eiropas Komisija.

Eiropas Savienības iekšlietu ministriem nav izdevies vienoties par 40 tūkstošu bēgļu pārvietošanu no Itālijas un Grieķijas uz citām valstīm ES, kā to bija piedāvājusi Eiropas Komisija. Tā vietā ministri spējuši vienoties par 32 tūkstošu bēgļu izmitināšanu. Latvija piedāvā uzņemt 200 no šiem bēgļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vilšanos par iekšlietu ministru sanāksmes iznākumu pauž Eiropas Savienības iekšlietu komisārs Dimitris Avramopuls. Tikmēr, tikai pateicoties tam, ka palīdzību piedāvājušas sniegt vairākas Eiropas valstis, kuras nav Eiropas Savienības dalībnieces, 22 tūkstoši patvēruma meklētāju, kas ir par diviem tūkstošiem vairāk, nekā ierosinājusi Eiropas Komisija, tiks uzņemti no bēgļu nometnēm, kas atrodas ārpus Eiropas. Tostarp Latvija piedāvā uzņemt 50 šādu bēgļu.

Vienošanās paredz, ka bēgļi būs jāsāk izmitināt oktobrī. Tieši, kad un cik bēgļu sāks ierasties Latvijā, Iekšlietu ministrijā šodien vēl nespēja atbildēt. Vien zināms, ka patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki patlaban brīvas ir 100 vietas.

To, ka visi šie jautājumi joprojām ir neatbildēti, valdībai pārmet opozīcija. Turklāt domstarpības ir arī valdošās koalīcijas ietvaros. Nacionālā apvienība aicina pēc divām nedēļām pie valdības ēkas piedalīties protesta akcijā pret jaunu imigrantu uzņemšanu.

TOP komentāri

  • Gunis
    +1 +1 0

    Gunis

    Vai nevajadzētu katram bēglim,ja ne darba grupu,tad vismaz soc. aprūpētāju un vēl tulku+latviešu valodas skolotāju-vismaz darba vietas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl