Gan Zaķis, gan Elksniņš tiesā noliedz jebkādu saistību ar Līvānu novada balsu pircējiem

Komentāri

Balsu pirkšanas lieta par labu Saskaņai un Andrejam Elksniņam ir Dzintara Zaķa iedvesmota politiska izrēķināšanās Drošības policijas izpildījumā – apgalvo pats Elksniņš. Tikmēr Zaķis mēģinājumos ieriebt konkurentam vaino pašu Elksniņu, atgādinot, ka balsu pirkšanā apsūdzēts ir partijas Saskaņa biedrs, kurš strādā partijas Saskaņa atbalstītājam piederošā uzņēmumā.

Andrejs Elksniņš uzstāj, ka pirms 12. Saeimas vēlēšanām balsis savā labā nevienam neesot prasījis pirkt. Attiecīgi lieta, kurā par to apsūdzēti divi vīrieši, esot nekas cits kā Dzintara Zaķa atriebība par Saskaņas prasību anulēt 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus Latgalē. Zaķis to varot būt noorganizējis, izmantojot savu ietekmi Saeimas Nacionālās drošības komisijā – tieši šādi Elksniņš pirmdien, 4. aprīlī, liecināja tiesā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andrejs Elksniņš:

Kāpēc apsūdzētie norāda, ka ir pirkuši balsis par labu Vienotībai? Lai tiesa pārbauda kāpēc liecinieki ir pirkuši balsis par labu Vienotībai! Kāpēc daudzi liecina, ka starp Zaķi un ar šo lietu saistītām personām ir bijusi sarakste ar lūgumiem nestāstīt nevienam, ka ir notikusi balsu pirkšana?!

Foto

Balsu pārdevēji savas liecības šajā lietā tik tiešām maina ar neierastu regularitāti. Ja daļa no viņiem pirmstiesas procesā liecināja vispirms pret Vienotību, pēcāk pret Saskaņu, tad tagad tiesā viņi apgalvoja, ka neviens viņus nav uzpircis balsot ne par Vienotību, ne Saskaņu.

Tikmēr balsu pirkšanā apsūdzētie Anatolijs Sproge un Fjodors Martinovs pieturas pie sava – viņi balsis esot pirkuši. Taču ne par labu Elksniņam, bet gan Vienotības Dzintaram Zaķim, kuru Sproge personīgi pazīstot. Zaķis, kurš arī pirmdien liecināja tiesā, to kategoriski noliedza – viņš Sprogi nepazīstot.

Dzintars Zaķis:

Šis ir kriminālprocess, kur SC biedrs, kurš no SC ir bijis ievēlēts par deputātu, ir pircis balsis par labu deputātam Elksniņam. Pēc tam ir mainījuši liecības, bet sākotnēji tas ir SC biedra pirktās balsis par labu SC biedram.

Sproge tik tiešām līdz 2013. gadam ir bijis Līvānu domes deputāts no Saskaņas. Šobrīd viņš strādā par ražošanas vadītāju konditorejas preču ražotājā Adugs un jāatzīmē, ka Aduga īpašnieks Jāzeps Zukuls tiesā liecināja, ka arī pats personīgi pirms vēlēšanām aģitējis par labu Saskaņai.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl