Galīgajā lasījumā sāk skatīt likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

2 komentāri
Galīgajā lasījumā sāk skatīt likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Saeima galīgajam lasījumam sākusi gatavot Rīgas domes atlaišanas likumu. Līdz specifisku priekšlikumu vērtēšanai deputāti gan otrdien netika.

Atbildīgas komisijas sēde tika veltīta tikai tam, lai iepazītos ar vēl detalizētāku pamatojumu, kāpēc līdzšinējā dome vairs nedrīkst turpināt darbu un Rīgā vajag rīkot ārkārtas vēlēšanas. Saeimas juristu aicināti, Reģionālo lietu ministrijas ierēdņi akcentēja, ka dome jāatlaiž, jo, viņu ieskatā, pārkāpumi atkritumu apsaimniekošanā galvaspilsētā bijuši vairākkārtīgi un pat pēc atkārtotiem mudinājumiem tā arī nav novērsti.

“Runa ir par šo Rīgas domes sasaukumu un šā sasaukuma darbības laikā pieļautajiem pārkāpumiem, kas turpinās arī šobrīd. Tātad arī šobrīd ir situācija, ka likumā noteiktā kārtībā nav izvēlēti atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēji,” norādīja VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldības pārstāvji ierēdņiem oponēja, apgalvojot, ka Rīgas dome atkritumus tagad apsaimnieko likumā paredzētajā kārtībā.

“Tas vien, ka pašvaldība, iespējams, kaut kad pagātnē kaut ko ir pārkāpusi pat šā sasaukuma laikā, nekādā gadījumā nevar būt pamats domes atlaišanai. Likumā noteikto procedūru šobrīd īsteno Rīgas pilsētas pašvaldība. Un tas vien, ka ministrijai ir bažas, vai līdz martam tiks noslēgts līgums, nevar būt par pamatu pašvaldības atlaišanai,” pauda zvērināts advokāts, Rīgas domes pārstāvis Edgars Atlācis.

Rīgas domes atlaišanas likumu ir plānots Saeimas sēdē galīgajā lasījumā pieņemt pēc aptuveni mēneša.

Plašāk par tematu – sižetā

2 komentāri