Fūrmanis: Latvijas Ārstu biedrības vadītājai būtu jāatkāpjas no amata

29 komentāri

Latvijas Ārstu biedrība veselības ministram Danielam Pavļutam (AP) pārmet ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu. Tajā pašā laikā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītāja Ilze Aizsilniece jau iepriekš kritizēta par savu darbību Covid-19 krīzes apkarošanā. LĀB viceprezidents Roberts Fūrmanis TV3 Ziņām atklāja, ka, viņaprāt, vadītājai būtu jāatkāpjas no amata.

Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis TV3 Ziņām norādīja, ka, viņaprāt, biedrības vadītājai Ilzei Aizsilniecei būtu jāatkāpjas no amata. Aizsilniece jau iepriekš kritizēta par savu darbību jeb drīzāk bezdarbību Covid-19 krīzes apturēšanā.

Roberts Fūrmanis
Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, reanimatologs

“Ārkārtas valdes sēdē mēs plānojam uzklausīt gan valdes locekļu, gan pašas prezidentes viedokli par plašsaziņas līdzekļos pausto informāciju. Kritiku esam sadzirdējuši, satraucošu ziņu ir saņemtas pietiekami daudz, un nav pieņemama situācija, kad bez vērā ņemama pamatojuma kāda persona tiek atrunāta no vakcinēšanās, balstoties uz ārstniecības personas personīgo nostāju.”

Tāpat šodien, 27. oktobrī, notikusi LĀB saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV). Fūrmanis norāda, ka premjers biedrību uzklausījis, bet nekādi konkrēti lēmumi nav pieņemti.

Roberts Fūrmanis
Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, reanimatologs

“Mēs izklāstījām savas bažas un redzējumu jeb atstāstu par to, kā līdz šim ir tikusi veidota komunikācija, kādā veidā tikuši pieņemti lēmumi un kādā veidā veselības aprūpe ir gatavojusies šai situācijai. Premjers mūs uzklausīja, un attiecīgi šobrīd nekādi būtiski lēmumi netika pieņemti. Šajā sarunā negāja runa tikai par Veselības ministra demisiju, bet mēs paudām savu attieksmi par to, kāda ir bijusi valdības rīcība kopumā, gatavojoties šai situācijai. Mēs bijām atklāti un paudām, kas, mūsuprāt, varēja būt citādāk. Šajā sarunā izskanēja arī kritika visas valdības virzienā.”

Kaut arī kritika izteikta visai valdībai, Fūrmanis norāda, ka “kapteini nost nedzen”. Viņš akcentēja, ka šobrīd tiek pieprasīta tikai veselības ministra demisija.

Lasi vēl – ”Es to uztveru par diezgan nopietnu signālu.” Kariņš komentē Ārstu biedrības izteikto Pavļuta demisijas pieprasījumu

Vaicāts par to, kurš varētu būt potenciālais veselības ministrs gadījumā, ja tiek izpildīts LĀB pieprasījums, Fūrmanis atturējās sniegt jebkādus komentārus un jautājuma risināšanu uzticēs politiķiem.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasījusi veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju.

29 komentāri