FOTO, VIDEO: aplūko, kā izskatās jaunajā NATO izcilības centrā Rīgā

Komentāri

Ar augstu ārvalstu viesu piedalīšanos Rīgā atklāts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs. Tā darbinieki analizēs visām NATO valstīm būtiskus jautājumus, kas saistīti ar pasaulē notiekošo informatīvo karu, piemēram, Krievijas propagandu vai Islāma valsts darbībām interneta vidē.

Atklāt NATO izcilības centra jauno ēku bija ieradušies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, ASV senators Džons Makeins un citi viesi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

NATO izcilības centri tagad ir arī Igaunijā un Lietuvā. Igaunija strādā ar kiberdrošības jautājumiem, Lietuva – ar enerģētiskās drošības tēmu, savukārt Latvijas NATO centra joma ir stratēģiskā komunikācija. Skan sarežģīti, bet faktiski tas nozīmē, ka centrs dos pienesumu informācijas karā. Piemēram, pētot Krievijas propagandas izmantotās metodes Ukrainā.

Foto:

“Visiem ir zināms, ka Vladimirs Putins veic propagandas un dezinformācijas kampaņu, jo īpaši Baltijas valstīs, bet arī Ukrainā un citur. Un šai dezinformācijai ir bijis efekts, īpaši attiecībā uz krieviski runājošajiem Baltijas valstu pilsoņiem. Es ticu, ka šis centrs varēs parādīt taisnību un realitāti visās NATO valstīs, ieskaitot Baltijas valstis,” pauda ASV senators Džons Makeins.

Taču Krievijas draudi ne tuvu nav vienīgais jautājums, ar ko centrs strādā. Tā darbinieki, piemēram, analizē veidus kā Islāma valsts izmanto interneta sociālos tīklus – tādus kā Twitter -, lai savās rindās rekrutētu jaunus kaujiniekus no Eiropas un ASV.

“Mēs iegūstam zināšanas, ko Latvija var akumulēt, sadarbojoties ar citām valstīm, kas ir augstas raudzes eksperti. (..) Igaunija ir spējusi sevi pozicionēt kā līderi kiberdrošības jomā, domāju, mēs varēsim sevi pozicionēt kā līderi stratēģiskās komunikācijas jomā,” skaidroja Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors.

Pēc pētījumu veikšanas, NATO centra eksperti alianses vadībai arī piedāvās dažādus ieteikumus, kā cīnīties ar NATO oponentu radītajiem draudiem informatīvajā telpā. Kā norādīja senators Makeins, informatīvajā karā NATO spēcīgākais ierocis ir patiesība.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl